سرلشکر صفوی: پشت سر بحران کردستان لانه جاسوسی آمریکا و رژیم بعث عراق قرار داشتند

سرلشکر صفوی: پشت سر بحران کردستان لانه جاسوسی آمریکا و رژیم بعث عراق قرار داشتند

يكشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه بحران امنیت کردستان اولین تجربه مدیریت بحران برای مسئولین کشور بود، گفت: پشت سر مسائل کردستان بدون شک لانه جاسوسی آمریکا و رژیم بعث عراق برای پشتیبانی از ضد انقلاب اعم از پشتیبانی سلاح و مهمات و رادیو و تلویزیون قرار داشت.

سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسمی که به منظور انتقال فرهنگ و تجارب دفاع مقدس در حوزه فرماندهی و مدیریت و در جهت آشنایی دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد سپاه پاسداران با اتفاقات و بحران‌های منطقه شمالغرب در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نحوه مدیریت این بحران ها برگزار شد، با موضوع فرآیند تامین امنیت شمالغرب و آزاد سازی سنندج به سخنرانی پرداخت و با اشاره به رخداد انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) گفت: از نظر من انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) یک رخداد الهی و یک تغییر و تحول اساسی نه فقط در نظام سیاسی ایران بلکه در نظام سیاسی منطقه غرب آسیا و بلکه نظام سیاسی جهان است و انقلاب اسلامی و امام و شهیدان آمدند تا زمینه‌های اقتدار ملی و عظمت اسلام و بستر سازی فرهنگ و تمدن نوین اسلامی را فراهم سازند.

وی افزود: شهیدان مظلوم کردستان، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم آمدند تا اشتیاق ظهور را در میان ملت‌ها دو صد چندان کنند تا همه جوانان آینده ایران، خوب بفهمند که یاران آخرالزمانی چگونه در راه ولی فقیه شان مجاهدت می‌کنند و پیروز می‌شوند و خردمندانه و عاشقانه با مردمشان همیاری و همکاری می‌کنند و در راه رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی با اشتیاق شهادت را می‌پذیرند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به آغاز بحران کردستان، تصریح کرد: بحران امنیت کردستان اولین تجربه سیاسی – مدیریتی بحران برای مسئولین کشور در مواجهه با توطئه‌های آمریکایی‌ها بود. پشت سر مسائل کردستان بدون شک لانه جاسوسی آمریکا و رژیم بعث عراق برای پشتیبانی از ضد انقلاب اعم از پشتیبانی سلاح و مهمات و رادیو و تلویزیون قرار داشت.

سرلشکر صفوی گفت: اکثر گروه‌های کردستان مارکسیسم و سوسیالیست بودند و می‌خواستند افکار مارکسیست – لنینیسم را در میان مردم کردستان ترویج کنند منتهی با فریب مردم کردستان و با عنوان خودمختاری بدنبال این هدف بودند، البته مردم مومن کردستان و دلاور مردان قهرمان پیشمرگان کرد در کردستان و شمالغرب با همکاری سپاه و ارتش این توطئه را با شکست مواجه کردند.

وی با تشریح عملیات آزاد سازی سنندج، خاطرنشان کرد: از نظر من نبرد سنندج و شمالغرب یک میدان آموزش و تجربه اندوزی برای فرزندان انقلابی امام و برای پاسداران و ارتشیان مومن و بسیجی‌های دلاور برای آمادگی پذیرش ایثارگری و شهادت طلبی بود. اصلا این نبرد مقدمه‌ای برای ورود به دفاع مقدس و اولین تجربه و آموزشهای نظامی و سازماندهی برای پاسداران و بسیجیان جوان بود. خداوند مسیر تربیت و دانش نظامی فرماندهانی همچون شهیدان حسین خرازی، نورعلی شوشتری، مهدی باکری و خود بنده حقیر را این چنین قرار داده بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پایان گفت: با فرماندهی حضرت امام (ره) و وحدت و انسجام سپاه و ارتش در آزاد سازی سنندج به فرماندهی شهید عالیمقام سرلشکر پاسدار محمد بروجردی فرمانده سپاه غرب کشور و حضور امیر شهید صیاد شیرازی و اینجانب در آن مقطع از انقلاب اسلامی یعنی بیست و سوم اردیبهشت ماه سال 59 شهر سنندج آزاد شد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی