۶ راهکار عربی البرادعی برای مقابله با ترامپ

۶ راهکار عربی البرادعی برای مقابله با ترامپ

جمعه ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی برای مقابله با سیاستهای حمایت گرانه «دونالد ترامپ» از رژیم صهیونیستی، شش راهکار و اقدام را پیشنهاد داد.


«محمد البرادعی» رئیس پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز(سه شنبه ششم فروردین 1397) پیشنهاد دارد که شش راهکار و اقدام عربی برای پاسخ به سیاست های طرفدارانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در قبال رژیم صهیونیستی وجود دارد.

البرادعی در صفحه توئیتر خود نوشت: اقدامات عربی وجود دارد که می تواند پاسخ به سیاست های ترامپ باشد. «کاهش همکاری با رژیم صهیونیستی» یکی از این اقدامات است.

رئیس پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: کاهش سطح نمایندگی دیپلماتیک، کاهش تعامل تجاری و نظامی، مقابله به مثل در روادیدها از جمله راهکارهای دیگر است.

وی ادامه داد: این اقدامات شامل توافق میانجی گرانه برای مسئله فلسطین، کاهش تعامل با رژیم صهیونیستی، درخواست حکم مشورتی از دادگاه بین المللی لاهه است.

البرادعی خطاب به جهان عرب، گفت: راهکارها و اقدامات بسیاری وجود دارد، اگر بخواهیم.

دونالد ترامپ از زمان رسیدنش به قدرت در ژانویه 2017 میلادی، سیاست افراطی را در حمایت از رژیم صهیونیستی دنبال کرده است. این رژیم حقوق ملتها و کشورهای منطقه را نادیده می گیرند و به پیکره سیستم بین المللی خسارت وارد می کند.

آخرین اقدام ترامپ در این راستا امضای سند به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندیهای جولان سوریه اشغالی است که روز دوشنبه(پنجم فروردین 1398) با حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید انجام گرفت.

رژیم صهیونیستی در سال 1967 بلندی های جولان سوریه را اشغال کرد و در سال 1981، کنست(پارلمان) قانون الحاق آن را به رژیم صهیونیستی تصویب کرد. اما جامعه بین المللی هنوز با این مسئله برخورد می کند، زیرا آن را متعلق به سوریه می داند.

منبع: شبستان

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی