آیا ابوبکر بغدادی از تلفن همراه و رایانه استفاده می‌کند؟

آیا ابوبکر بغدادی از تلفن همراه و رایانه استفاده می‌کند؟

جمعه ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در مطلبی به استفاده ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش از دستگاه‌های الکترونیکی به ویژه تلفن همراه و رایانه پرداخت.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال درباره استفاده ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش از تلفن همراه و رایانه نوشت وی برای مسدود کردن تمامی راه‌هایی که موقعیت او را نشان می‌دهد و همنچنین برای جلوگیری از دستگیری یا هدف قرار گرفته شدن از این وسایل ارتباطی استفاده نمی‌کند.

به گفته این روزنامه، ابوبکر بغدادی برای رساندن پیام‌هایش، به کسانی که می‌خواهد از افراد خاصی استفاده می‌کند.

وال استریت به نقل از سعید الجیاشی، کارشناس عراقی مسائل امنیتی نوشت اقدامات احتیاطی سرکرده داعش امکان دستیابی به او را که چند روز پیش آخرین پایگاه خود در شرق سوریه را از دست داد، سخت می‌کند. وی محصور شدن بغدادی برای حفظ جان خود را عامل دور شدن او از اخبار  این گروه تروریستی دانسته است.

این در حالی است که به گفته این کارشناس هنوز گروه‌هایی از عناصر تروریستی در صحرا‌های عراق و سوریه حضور دارند. ژنرال جوزف ووتل، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی نیرو‌های آمریکایی چندی پیش اعلام کرده بود که نباید توجه ویژه‌ای به ابوبکر بغدادی وجود داشته باشد و به جای تمرکز بر روی افراد باید این گروه را به صورت کامل هدف قرار داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی