آثار منفی رسوایی اخلاقی کلیسای کاتولیک بر پیروان آلمانی

آثار منفی رسوایی اخلاقی کلیسای کاتولیک بر پیروان آلمانی

يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد 82 درصد از پیروان آلمانی کلیسای کاتولیک، رسوایی اخلاقی مقامات واتیکان را موجب صدمات طولانی مدت بر وجهه این کلیسا می دانند.

نظرسنجی که روزنامه بیلد آلمان بین 4 هزار شهروند مسیحی این کشور انجام داده نشان می دهد رسوایی اخلاقی کلیسای کاتولیک تاثیری منفی بر باورهای بخش اعظم پیروان مسیحیت در این کشور گذاشته است.

بر این اساس دست کم 52 درصد از پیروان کلیسای کاتولیک، با روشن شدن ابعاد جدیدی از رسوایی اخلاقی مقامات این کلیسا، به خروج از آن اندیشیده اند.
این در حالی است که 32 درصد این افراد به فکر خروج از دین مسیحیت افتاده و 22 درصد نیز تصمیم به این کار گرفته اند.

آزار جنسی کودکان و زنان یکی از اصلی ‌ترین مشکلات واتیکان با کشیش ‌ها است و به تازگی کلیسای کاتولیک آمریکا نام بیش از یک هزار کشیش و دیگر مقامات کلیسا که متهم به آزار جنسی کودکان بوده‌اند را منتشر کرد.

تعدادی از کاتولیک ‌ها در حالی‌ که ازدواج برای رهبران مذهبی را ممنوع کرده‌اند اما رفتارهای خشن و همجنس ‌گرایی و حتی کودک ‌آزاری کودکانی حتی با 3 سال سن را مرتکب شده‌ اند.

در این ارتباط، تعدادی از رهبران مذهبی کاتولیک از سوی پاپ خلع لباس شده اند؛ روز یکشنبه گذشته، 'تئودور مک ‌کریک کاردینال' آمریکایی و اسقف اعظم و سابق واشنگتن به اتهام آزار جنسی یک کودک از سوی پاپ خلع لباس شد.
منبع: ایرنا

نوشتن نظر