۶۰ درصد موقوفات کشور وقف امام حسین(ع) است

۶۰ درصد موقوفات کشور وقف امام حسین(ع) است

يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ۶۰ درصد نیت واقفان، وقف حضرت امام حسین(علیه السلام) است که این نشان دهنده اوج علاقه و ارادت ملت بزرگ ایران، به این امام همام است.

«حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید مهدی خاموشی» روز (چهارشنبه 8 اسفند) در دیدار با آیت الله علوی گرگانی گفت: 190 هزار وقفنامه در کنار چهار مکان زیارتی حرم امام رضا(علیه السلام)، حرم حضرت معصومه(س)، حرم شاهچراغ(علیه السلام) و حرم عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) در کشور ثبت ‌شده است.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان داشت: در حدود یک میلیون و 300 هزار رقبه موقوفات نیز وجود دارد که در وقفنامه های ما نیز یک میلیون و هزار نیت ذکر شده است.


وی گفت: 60 درصد نیت واقفان، وقف حضرت امام حسین(علیه السلام) است که این نشان دهنده اوج علاقه و ارادت ملت بزرگ ایران، به این امام همام است.


خاموشی با بیان اینکه در تلاش هستیم با تمام وجود در راستای مبارزه با موقوفه خواری بکوشیم گفت: در گام نخست برای حفظ موقوفات تلاش کرده ایم و برای تاریخچه آنان نیز کار ویژه ‌ای صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: ترویج وقف در شرایط فعلی امر مهمی است و یکی از مباحث وقف، وقف دانش است که با توجه به برخی تحریم ها، می تواند راهی برای جلوگیری از خسارت تحریم ها باشد.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به دانش و رشد علمی کشور گفت: صنعت نانو در کشور تحولی عظیم را رقم زد که کشور در بین 5 کشور برتر جهان در این زمینه است و می توان با سرمایه‌گذاری در صادرات دانش‌بنیان و توسعه دانش درآمد بسیاری را برای کشور به دست آورد.
منبع: شبستان

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی