دولت عراق مانع تکرار جنایت‌های داعش شود

دولت عراق مانع تکرار جنایت‌های داعش شود

يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شیخ عبدالمهدی کربلایی در خطبه نماز جمعه کربلا، به پیدا شدن ۵۰ سر زن ایزدی که توسط گروهک های تروریستی داعش ربوده شده و در سوریه به قتل رسیده اند و برخی رسانه ها از آن سخن گفته اند، اشاره کرد و آن را جنایتی وحشیانه دانست.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی در خطبه نماز جمعه کربلا که در حرم امام حسین (ع) ایراد شد، به پیدا شدن 50 سر زن ایزدی که توسط گروهک های تروریستی داعش ربوده شده و در سوریه به قتل رسیده اند و برخی رسانه ها از آن سخن گفته اند، اشاره کرد و آنرا  جنایتی وحشیانه دانست.

وی افزود: کلمات تنها می‌توانند این وحشی‌گری و درندگی که نظیر آن در عصر کنونی اندک است، محکوم کنند. ما با ایزدی ها اعلام همبستگی کرده و از مقامات ذیربط دولت عراق و سازمان های بین المللی می خواهیم جنایت های داعش را پیگیری و مستند سازی کنند.

شیخ کربلایی همچنین قربانی شدن تعدادی جوان عراقی توسط عناصر داعش در صحرای النخیب و دریاچه الثرثار را محکوم کرد و از دولت عراق خواست که مانع تکرار اینگونه جنایت ها شود و عناصر داعش را مورد تعقیب قرار دهد.

گسترش مصرف مواد مخدر و خرید و فروش آن در عراق

نماینده آیت الله سیستانی در بخش دیگر خطبه به گسترش مسئله مصرف مواد مخدر و خرید و فروش آن در عراق اشاره کرد و آن را تهدیدی برای جوانان، خانواده و جامعه دانست و گفت: گسترش مواد مخدر با بی توجهی و عدم تلاش برای درمان آن همراه شده است.

وی افزود: این پدیده ویرانگر تنها برای سلامت خطرناک نیست، بلکه در ابعاد عقلی، فکری، فرهنگی، روانی و به ویژه جوانان خطرآور است.

از دلایل گسترش مواد مخدر فقر، بیکاری و عدم فعالیت دستگاه های اجرایی است

امام جمعه کربلا تصریح کرد: یکی از دلایل گسترش مواد مخدر را عدم بازدارندگی قوانینی دانست که برای مبارزه با این پدیده تصویب شده است، دلیل دوم عدم فعالیت دستگاه های اجرایی در جلوگیری از این پدیده و درمان آن است، دلیل سوم نفوذ برخی در دستگاه های اجرایی است که منجر به عدم اجرای قوانین می شود، دلیل چهارم مسائل اقتصادی از جمله فقر و بیکاری است و برخی برای رسیدن سریع به ثروت از راه خرید و فروش مواد مخدر وارد می شوند.

باید آگاهی فرهنگی، بهداشتی و تربیتی را از خانواده و مدرسه آغاز کرد

شیخ کربلایی ضمن دعوت از خانواده ها برای پیگیری امور فرزندان خود و حل مشکلات اجتماعی و خانوادگی، گفت: باید آگاهی فرهنگی، بهداشتی و تربیتی را از خانواده، مدرسه، دانشگاه و مؤسسات آموزشی و رسانه ها و شبکه های اجتماعی آغاز کرد.

نماینده آیت الله سیستانی از نهادهای ذیربط خواست که برای نسل جوان فرصت شغلی فراهم کند و دستگاه های امنیتی را به عمل به وظایف خود در مبارزه با این پدیده و اجرای قوانین دعوت کرد.


منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی