بحرین، پناهگاه امن داعشی‌ها

بحرین، پناهگاه امن داعشی‌ها

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

با وجود تلاش کشورهای منطقه برای مقابله با گروه داعش و تعقیب عناصر و حامیانش، به نظر می آید که به بحرین پناه‌گاهی امن برای هواداران این گروه تروریستی تبدیل شده است.

 

با وجود هشدارهای بین المللی و منطقه‌ای به مجمع الجزایر بحرین، این کشور هیچگونه اقدامات قانونی ضد کسانی که به صورت آشکار با گروه تروریستی داعش ابراز همدردی کرده و از آن حمایت می‌کنند، اتخاذ نکرده است.
سایت "مراة البحرین" خاطرنشان کرد که این کشور به جای مقابله با حامیان و هواداران این گروه تروریستی، در حال توجیه اقدام کسانی است که پرچم داعش را در خودروهای خود حمل می کنند؛ مسؤولان بحرینی ادعا کرده است که این افراد نمی‌دانند پرچم داعش را حمل می‌کنند.
سایت شبکه لبنانی "المنار" با انتشار مطلبی تحت عنوان "بحرین... صدای داعش" تأکید کرد که اظهارات مسؤولان بحرینی بیانگر تأیید و حمایت آنان از سیطره این گروه تروریستی بر بخشهای گسترده‌ای از اراضی عراق است.

در این مطلب تأکید شده است که نگرانی‌های عربستان سعودی درباره خطر پیشروی تکفیری‌ها بحرین را قانع نکرده است؛ این درحالی است که جنگجویان این گروه تروریستی تهدید کرده‌اند که تاج و تخت آل خلیفه را سرنگون و حاکمانش را تکه تکه می‌کنند.
گزارش وزارت خارجه آمریکا از 131 حامی مالی گروه های تروریستی حاکی است که این حامیان مالی در 31 کشور قرار دارند، که دونفر از آنان دو مبلغ بحرینی به نامهای "شوقی بن عبدالرحمن المناعی" و "عادل بن علی الشیخ" هستند.
"عبدالحلیم مراد" نماینده سلفی بحرینی گفته است که اعضای گروه "البسیتین" در بازدیدهایی از مدارس پسرانه، تلاش کرده‌اند که جوانان را برای عضویت در گروه های تکفیری مسلح در عراق و سوریه، ترغیب کنند.
مبلغی به نام "صلاح الجودر" نیز اذعان کرده است که جوانان زیر 17 سال هدف جذب نیرو برای شرکت در "جنگهای مقدس" هستند.
رسانه‌های عربی همچنین به نقل از "بشار الحادی" پژوهشگر عرب تأکید کرده‌اند که اداره اوقاف اهل تسنن بحرین از سال 2012 در حال تدریس همان کتابی است که داعش تدریس آن را پس از اشغال مناطقی در عراق و سوریه اجباری کرده است.

"سمیره رجب" سخنگوی دولت بحرین گفته است: "داعش نامی برای سرپوش گذاشتن بر اراده مردم عراق جهت رسیدن به آزادی و کرامت است؛ حوادث الانبار انقلاب ضد ظلمی است که طی بیش از 10 سال عراق را فرا گرفته است."
"خالد آل خلیفه" رئیس کمیسیون خارجی و دفاعی و امنیت ملی مجلس شورای بحرین هم برای تشکیک حضور گروه تروریستی داعش در عراق، در صفحه توییتر خود نوشت: "داعش طی 3 سال اخیر در سوریه حتی یک اسیر هم نگرفته است؛ پس چگونه در عراق اسیر گرفته است .. آیا داعش واقعا در عراق است."
خالد آل خلیفه همچنین از نتایج اقدامات داعش تمجید کرد.
"عبدالرحمن الحمد" (19 ساله) فرزند "عادل الحمد" مبلغ بحرینی از نخستین اتباع این کشور بود که خبر هلاکتش در سوریه منتشر شد. وی از اعضای گروه تکفیری "جبهه النصره" بود.

____

العالم

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی