تکفیر شیعیان در کتابهای وزارت دفاع بحرین

تکفیر شیعیان در کتابهای وزارت دفاع بحرین

يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

درحالیکه شیعیان اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می دهند، اداره ارشاد دینی وابسته به وزارت دفاع بحرین در اقدامی طایفه گرایانه، کتابهایی را منتشر کرده که در آن مطالبی تکفیری و اهانت آمیز ضد شیعیان مطرح شده است.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم، کتاب "نور سنت و تاریکی های بدعت در کتاب و سنت" نوشته سعید القحطانی، شیعیان را بخاطر اعتقاداتشان مانند زیارت اهل قبور و ضریح رسول اکرم (ص) و ائمه علیهم السلام در عربستان و عراق و ایران کافر دانسته است.
سایت خبرگزاری "براثا" نوشت: در این کتاب شیعیان به عنوان رافضی، بدعت گذار و از فرقه های گمراه معرفی شده‌اند. و فرقه‌های اسماعیلیه، النصیریه، دروز و دیگران نیز بخشی از شیعیان معرفی شده‌اند.
این کتاب که در بین نیروهای وزارت دفاع رژیم آل خلیفه توزیع شده است، جشن‌ها و مراسم شیعیان و برخی فرقه های دینی برای میلاد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و عید گرفتن، همچنین جشن گرفتن در مناسبت عروج پیامبر اکرم و جشن نیمه شعبان را مشابه اعیاد یهودیان و مسیحیان دانسته است.
اداره ارشاد وزارت دفاع همچنین با هزینه خود کتاب دیگری را نیز از همین نویسنده با عنوان " نور توحید و ظلمات شرک در پرتو کتاب و سنت " چاپ کرده، که همان محتوای تکفیر را دارد، و یکی از کتابهایی است که در بین نیروهای وزارت دفاع توزیع شده است.
بر اساس گزارش کمیته مستقل، ارتش بحرین که در آن شیعیان حضور ندارند در انهدام 38 مسجد شیعیان و نوشتن عبارات توهین آمیز در داخل برخی مساجد دست داشته است. عناصر برخی سازمان ها و نهادهای امنیتی رژیم آل خلیفه نیز در سه سال گذشته در حمله به مراسم دینی مردم بحرین دست داشته اند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی