امضای توافقنامۀ امنیتی بین بحرین و مراکش برای سرکوب معترضان

امضای توافقنامۀ امنیتی بین بحرین و مراکش برای سرکوب معترضان

دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

با وجود حضور سنگین نیروهای مزدور در سراسر نقاط بحرین و حملات وحشیانۀ آنان علیه مردم بی‌سلاح، ملت بحرین همچنان برای اعتراض به وجود اشغالگران سعودی در خاک بحرین به خیابان‌ها می‌آیند و فریاد بیزاری از رژیم جنایتکار آل خلیفه سر می‌دهند.

 

به گزارش موعود همچنین اقدامات سرکوبگرانۀ رژیم آل خلیفه نتوانسته ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه را از فعالیت‌های انقلابی بازدارد، چنانکه بحرین هر روز شاهد تظاهرات مردم به برنامه‌ریزی ائتلاف انقلاب می‌باشد.نیروهای مسلح رژیم آل خلیفه تظاهرات مسالمت‌آمیز ملت بحرین در شهرهای ستره، کرانه، مقابه، النویدرات، عکر و ده‌ها منطقۀ دیگر را سرکوب کردند و در مناطق سلماباد و اسکان عالی با یورش به منازل مردم چندین نفر را به‌طرزی وحشیانه دستگیر نمودند.
به گزارش منابع خبری، حملات وحشیانۀ مزدوران در شهر کرانه در غرب منامه (پایتخت بحرین) درگیری‌های شدیدی به دنبال داشت که منجر به دستگیری چند تن از فعالان شد.
این منابع افزودند: به دنبال آغاز تحرک‌های مردمی به دعوت ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در محکوم نمودن استمرار بقای اشغالگران سعودی در زمین بحرین از روز سیزدهم مارس، ورودی شهر عالی به وسیلۀ خودروهای نظامی در صبحگاه روز پنجشنبه محاصره شد و ایستگاه‌های بازرسی در این منطقه رفت‌وآمد مردم را مختل نمود.
ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه از مراکز اصلی هفتگانۀ انقلابی در رد اشغالگران سعودی خبر داد و این چنین اعلام داشت که جزیرۀ ستره، معامیر و توبلی اولین مراکز انقلابی هستند و مراکز دیگر شامل شهرهای سلماباد، بوری، المصلی و سهلۀ جنوبی می‌باشند. ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه همچنین اعلام داشت که این فعالیت‌های انقلابی طی مراحل مختلفی اجرا خواهند شد.
همچنین، دادگاه بحرین «سید کامل هاشمی»، روحانی بحرینی، را به اتهام اهانت به پادشاه بحرین در سخنرانی‌هایش در حسینیه‌های مناطق باربار و بنی‌جمره به سه سال زندان و پرداخت هزار دینار جریمه محکوم کرد.
از سوی دیگر، در حاشیۀ اقدامات سی‌ویکمین دورۀ مجلس وزرای داخلی عرب در شهر مراکش، یک توافقنامۀ امنیتی بین بحرین و مراکش به امضا رسید.
وزیر بحرین، «راشد بن عبدالله آل خلیفه» در بیانیه‌ای در این‌باره گفت: این توافقنامه در چهارچوب محکم کردن علاقۀ همکاری بین دو کشور در زمینۀ امنیتی انجام گرفته است.
وی ادامه داد: این همکاری امنیتی در وقت حاضر، برای چالش‌هایی که جهان عربی با آن مواجه است از اهمیت زیادی برخوردار است.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی