وقتی لذّت جویی هدف می شود

وقتی لذّت جویی هدف می شود

يكشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

جهان، سوار بر قطار مرگ به سوی نابودی می رود
نشست هفتاد و نهم از سلسله نشستهای ماهانه  موسسه ی فرهنگی موعود، با عنوان:  "نیمه پنهان اسیب های مستهجن پردازی درحوزه خانواده"برگزارشد.

 


در حالی که سرمای هوا کم کم به سوی خنکای بهاری می رفت، خانواده ی موعودیان برای آخرین بار در سال 1392 در سالن همایش های مرکز آفرینشهای هنری، گردهم آمدند تا در فضایی علمی و دوستانه بخش دیگری ازموضوع مستهجن پردازی وهرزه نگاری درعصر حاضررابا حضوراساتید صاحب نظربه بحث بگذارند.

در این میزگرد که با موضوع «پیامدهای مستهجن‌ پردازی و هرزه نگاری با رویکرد به آسیب‌ های خانوادگی» تشکیل شد، سه استاد حضور داشتند: «دکتر کاظم فروتن»، متخصص اورولوژی و اختلالات جنسی، «حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباس  پسندیده» محقّق و نویسنده واستاد اسماعیل شفیعی سروستانی، مدیر مسئول مؤسّسه ی فرهنگی موعود و سردبیر مجله ی  موعود.

استاد شفیعی سروستانی، در مقدمه ی این میزگرد هدف از برگزاری این همایش را بررسی آثار فردی و اجتماعی مستهجن نگاری و ارائه ی پیشنهاد برای حلّ این معضل اعلام کردند و درادامه متذکر شدند :
: «وظیفه ما به عنوان اصحاب قلم وتحقیق  طرح وبررسی موضوعات و آموخته های خودمان است و انتقال انها به مردم وصاحبان رای امکان عمل. و از آن به بعد خود خانواده ها هستند که باید در این باره بیندیشند ومسئولان و دست اندرکاران سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که عهده دار کیان فرهنگی اند که می توانند مصونیت ایجاد کنند. در صورتی که هریک در این باره کوتاهی کنند مسولند.حتّی اگریک نفر از شیعه  خانه ی امام زمان (ع) آسیب ببیند، بی تردید باید در مقابل خداوند متعال و حضرت صاحب الامر – ارواحنا له الفداء- پاسخگو باشند. چنانچه سربازان نظامی محافظت از مرزهای جغرافیایی را برعهده دارند، سربازان فرهنگی نیز عهده دار حفاظت از مرزهای فرهنگی جامعه هستند.»

عوامل ایجاد و رواج هرزه نگاری
سردبیر ماهنامه ی موعود، در ادامه ی خود، به دو عامل موثّر در ایجاد و افزایش سیر به سوی هرزگی دررفتار فردی واجتماعی پرداخت.. ایشان فرمودند: «عامل اوّل مدرنیته است. این امر و پیامدهای ناشی از آن، از آثارسیردر مدرنیته است. و وقتی جوامع مختلف، چه جوامع غربی و چه جوامعی سنّتی که در پی رسیدن به پیشرفت و مدرنیته تمامی سنت ها رادرهم میشکنند وهمه تعریف وجایگا هها را درهم میریزند گام به گام به اشفتگی مناسبات فردی وجمعی والودگی ها نزدیکتر میشوند. هستند، و در نهایت به انچه امروزازان گلایه میکنیم  می رسند.»
ایشان با معرفی یهودیان به عنوان عوامل پشت پرده ی رواج هرزه نگاری، توضیح دادند: «عامل دوم کسانی هستند که در پشت پرده سعی در دامن زدن به این وضع دارند.انان با دامن زدن به مفاسد مقاصد خودراپی می گیرند.
جالب است که نتانیاهو، در سخنرانی که درباره ی براندازی حکومت در عراق و ایران داشت، بیان کرد که عراق را با حمله ی نظامی و «ایران را با سریال های جنسی  میتوان ساقط کرد.
این عدّه (یهودیان) با شکستن همه ی موازینرسنّتی و دینی به هرزه نگاری و مستهجن پردازی دامن زدند. تا جایی که امروزه در جهان 4 تا 7 درصد مردم، همجنس باز هستند و ازدواج هم جنس گرایان در 16 ایالت امریکا قانونی شده است.»


 

دیدن فیلم های هرزه نگاری، از چاله به چاه رفتن

در ادامه ی نشست سوال دیگری مطرح شد: «آیا آثار هرزه نگاری می تواند در بروز اختلالات یا توانایی های اخلاقی، روانی و جنسی مؤثّر باشد؟»
دکتر فروتن، در پاسخ به این سوال، ضمن بیان اینکه هرزه نگاری، دردی را درمان نمی کند و توانایی نیز در فرد ایجاد نمی کند، گفت: «وقتی زن و مردی برای ناتوانی جنسی به مشاور مراجعه می کنند، باید بدانند که نشناختن نیازهای متقابل، عامل این ناتوانی شده است. زمانی که مرد و زن در چارچوب زناشویی، قادر به پاسخگویی نیازهای همدیگر نباشند، دو حالت رخ می دهد: در صورتی که مرد یا زن، متعهد و دیندار باشد، نیازهای خود را سرکوب می کند و در نتیجه، هر روز فاصله اش به لحاظ عاطفی و جنسی از همسرش بیشتر می شود و در نهایت به ناتوانی مبتلا می گردد. در حالت دوم، فرد نیازهای خود را در بیرون از خانه تأمین می کند و یا دچار خودارضایی می شود و بدین ترتیب به بیماریهای مختلف روحی و مقاربتی مبتلا می گردد.
برخی از مشاوره ها، برای درمان مشکلات جنسی مراجعه به فیلم های پورنو(مستهجن) و ماهواره را توصیه می کنند. در صورتی که اینپیشنهاد غلط است. چرا که بعد از دیدن فیلمهای پورنو یا مستهجن، حتّی اگر فرد با همسرش تماس فیزیکی داشته باشد، در واقع در ذهنش با تصویر آن چیزی که دیده است معاشقه می کند و همسرش تنها وسیله ی تخلیه ی هیجانات او می شود.

 

ورود فاحشه خانه ها به کاشانه
حجت الاسلام پسندیده نیز در پاسخ به این سوال، ضمن بر شمردن مستهجن پردازی به عنوان عامل خیانت، بیان کردند:
«در بحرانهای خانوادگی، در صورتی که زن و مرد مشکلاتشان را حل نکنند، خانواده دچار موقعیت خطرناک می شود. در این زمان، اگر رابطه ی زن و مرد، رابطه ی تکمیل کننده ای نباشد و از طریق آن، نیازهای جنسی پاسخ داده نشود، زمینه های خیانت در خانواده پدید می آید. این زمینه ها شامل موقعیتهای خطر آفرین هستند. به عنوان مثال محیطهای مختلط و نامناسب شغلی و ورود افراد ناباب در خانه است.
ممکن است ما فکرمان از عبارت «افراد ناباب» به دوستان ناباب برود؛ امّا این گروه تنها وسیله ی ناباب نیستند که باعث انحراف افراد می شوند. قدیم ها، وقتی کسی می خواست فحشا کند، به فاحشه خانه ها در اطراف شهر می رفت، ولی متاسفانه با استفاده ی نامناسب از ماهواده و اینترنت، امروزه ما خودمان فاحشه خانه ها را به خانه هایمان آورده ایم.»ما را لذت جو و لذت طلب کرده اند

شفیعی سروستانی، با ارائه ی دیدگاه فرهنگی خود در پاسخ به این سوال بیان داشت: «یکی از اهداف مجموعه ای که آثار مستهجن را در میان مردم منتشر می کند، اصالت بخشیدن به لذت جنسی است. اینها به صورت جدّی موفق شده اند که معنی زندگی را عوض کنند .انان معنی جدیدی برای بودن وزیستن انسان درعرصه حیات ارایه کرده وجاانداخته اند.. این اتفاق بزرگی است که حاصل مطالعه و عمل مستمربنی اسراییل  در طول سالهای دراز است.
آنها معنای بودن انسان را عوض کرده اند. در سنّتهای دینی، انسان باید از مسیرکسب صفات کمالی به قرب خداوند برسد. در صورتی است که سودجویان مستهجن پرداز، مقصد و مأوای انسان را عوض کرده اند؛  چنانچه لازمه ی  دست یافتن به مراتب لذت وزندگی مدرن ترک ان صفات وحرکت درمسیر تمایلات شهوی وحیوی است. است  حرکت انسان امروز به سوی مدرنیزاسیون است و ابزار حرکت او هم ثروت و قدرتمندی دنیوی و لذت جویی است.
حال باید پرسید آیا برای رسیدن مقصدی که خداوند آن را مشخص کرده است و آن رسیدن به قلّه های کمال است، لذت جنسی به معنی انچه هرزه پردازان تبلیغ می کنند جایگاهی دارد؟
انسان برای تولّد پی در پی آمده است؛ البته نه به معنای تناسخ هندویی؛ بلکه به معنای آنکه درانسان، مرگ صفات رذیله اتّفاق بیفتد و انسان به مرتبه ای از ترک هواجس نفسانی برسد و از خودش خلاص بشود و جلوه ی جمال یار را ببیند. ازدواج یک مرحله ی ابتدایی برای از خود بیرون آمدن است تا انسان در دامن زندگی و زناشویی از خود خلاص شدن را به تجربه بنشیند. ازدواج یک نردبان  کمالی برای خلاصی از خود  و تمرین برای اندیشیدن به دیگران است.»

 


ایجاد نیاز کاذب، پیامد هرزه نگاری

دکتر فروتن، ضمن اشاره به اینکه رسانه های هرزه پرداز، تصویری دروغین در ذهن  ترسیم می کنند گفت: «هنگام تماشای اثار مستهجن در افراد مجرّد تصویری ایجاد می شود که در آینده باعث می شود همسرشان را با آن تصویر مقایسه کنند و وقتی می بینند که همسرشان با آن تصویرها فاصله دارد، دچار تناقض و سردرگمی می شوند. در خانواده ها نیز تصویری که از مرد یا زن می بیند، به مرور زمان، ان تصاویرجایگزین تصویر واقعی همسر می گردد و وقتی مرد یا زن، تأمین نیازش را از طریق همسرش میسر نمی بیند، به دیگران روی آورده و دچار تنوع طلبی در امیال جنسی می شود.»

خویشتن داری، آخرین متد غربیِ گریز از پورنو

حجه الاسلام پسندیده درپاسخ به سوال : «غربی ها که خود عامل ایجاد این مسئله بودند، چه راهی برای نجات و رهایی از آن اندیشیدند؟ بیان کرد:
آخرین متد غربیان برای مقابله با مستهجن نگاری، آزادی جنسی نبوده است و اتفاقا به خاطر آثار وحشتناک ناشی از انقلاب جنسی، به تازگی راه دیگری را معرّفی کرده اند و آن راه خویشتن داری است.
در سال 1981م. در آمریکا قوانین عفاف پایه گذاری شد و پس از آن به طور جدّی در مدارس، علی الخصوص مدارس دخترانه، عفاف به دانش آموزان آموزش داده شد . چرا که غرب، متوجه این موضوع شد که جز از راه خویشتن داری و عفاف نمی توان به مهار آتش این شهوت رسید.
دو سال پیش در گزارشی می خواندم که 1000 NGO برای تبلیغ عفاف ایجاد شده است و نامهای اینچنینی دارند: عشق منتظر می ماند (یعنی کسی که عاشق شماست، پیش از ازدواج طلب رابطه ی جنسی نمی کند)، بهترین دوست، عهدنامه ی بکارت و ...
در اساسنامه ی این مراکز قوانینی گذاشته شده است که برخی از آنها عبارت اند از:
1. پوشش خود را مناسب کنید؛ چرا که طرز پوشش شما به دیگران پیام می فرستد.
2. به سراغ موادّ مخدر و مشروبات الکلی نروید چرا که قدرت «نه گفتن» را از شما می گیرد.
3. برای مدّت طولانی با همدیگرتنها ننشینید.
4. با افرادی که مثل تو هستند، ارتباط داشته باشد.
5. معیارهای خود را در دوستی بالا ببر؛ تو یک ابزار جنسی نیستی.

تجربه به غرب ثابت کرد که باید به حیا و خویشتن داری بازگشت؛ آن هم پس از گرفتن هزاران قربانی انسانی، به وجود آمدن میلیونها زنازاده و ایجاد میلیونها بیماری مقاربتی و مشکلات دیگر. در حالی که راه حلّ اسلامی همیشه این نکات را به ما متذکر شده است و ما در کشور اسلامی خود آن را رها کرده و به متدهای قدیمی شکست خورده ی غربی رو کرده ایم.
نشست به مدت سه ساعت ادامه یافت ودر پایان ، به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد و در هنگامه ی نماز مغرب، با پخش زیارت آل یاسین، نشست به پایان رسید.
یادآور می شویم که این نشستها هر ماهه در آخرین پنجشبه بعد از ظهر در محل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود و استفاده برای عموم آزاد است.

پ.میعاد

گزینه های مرتبط (بر اساس برچسب)

1 نظر

  • لینک نظر انتی دجال جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۲ نوشته شده توسط انتی دجال

    لذت هدف نیست خوشبختی هدفه(چه از لحاظ دینی خوشبختی هدفه چه از لحاظ سکولار و لاییک و ضد دینی هم خوشبختی هدفه) و لذت تا جایی باید پیش برود که به عقل اسیب نزند و اگر افراط در لذت به عقل اسیب بزند مانع خوشبختی میشود پس نباید لذت و لذت جویی هدف باشد باید خوشبختی هدف باشه

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی