نماینده سازمان ملل : سخنان آیت الله سیستانی عراق را از مصیبتی که در آن است، می رهاند

نماینده سازمان ملل : سخنان آیت الله سیستانی عراق را از مصیبتی که در آن است، می رهاند

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۵۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در دیدار با نماینده سازمان ملل در عراق، خواستار تقویت فعالیت های سازمان ملل در عراق به منظور تثبیت ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در آن شد.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_خبرگزاری نون عراق، حجت الاسلام و المسلمین کربلایی در دیدار با «نیکولای مالادینوف» در دفتر خود در حرم مطهر امام حسین(ع) گفت: ما از نقش سازمان ملل در گذشته قدردانی می کنیم و امیدواریم که این نقش تقویت شود.

وی افزود: بدون شک روند سیاسی در عراق، با چالش هایی روبرو است به گونه ای که اوضاع منطقه بر عراق تاثیر می گذارد و ماهیت جامعه متنوع عراق و پیچیدگی بافت اجتماعی آن نیز بر اوضاع سیاسی تاثیر گذار است لذا راه حل ثبات عراق در مشارکت سازمان ملل نهفته است.

کربلایی در این دیدار ادامه داد: شکی نیست که حضرت آیت الله العظمی سیستانی سهم بسزایی در ایجاد ثبات در عراق ایفا می کنند و نقش سازمان ملل نیز در این زمینه انکار ناکردنی است. 

نماینده سازمان ملل در عراق نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه حضور در حرم مطهر امام حسین(ع) برای من افتخار است، گفت: کربلا شهر صلح و حامل پیام صلح به جهانیان و شهر وحدت بخش عراقی ها است.

وی با اشاره به دیدار سابق خود با حضرت آیت الله العظمی سیستانی و با مثبت خواندن آن دیدار، تصریح کرد: از فراخوانی های آیت الله العظمی سیستانی به منظور مشارکت در انتخابات و همچنین دعوت ایشان به لزوم دستیابی به کارت اینترنتی رای گیری قدردانی می کنیم و آن را پیامی بسیار مهم برای تشویق مردم به مشارکت در روند سیاسی می دانیم.

مالادینوف با بیان اینکه شورای امنیت سازمان ملل همواره از فراخوانی های آیت الله العظمی سیستانی در چنین زمینه هایی قدردانی می کند و با اشا ره به نامه ایشان به سازمان ملل در مورد اوضاع عراق در شرایط کنونی تاکید کرد : سخنان آیت الله العظمی سیستانی درباره عراق، این کشور را از محنت و رنجی که دچار آن است، می رهاند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی