مردی دیگر ازجمع منتظران ازمیان ما رفت!

مردی دیگر ازجمع منتظران ازمیان ما رفت!

شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۰
امتیاز این گزینه
(7 آرا)

سید ابوالحسن علوی طباطبایی پژوهشگر ، منتقد، مدرس ونویسنده کتاب ارزشمند «هالیود و فرجام جهان» دعوت حق را لبیک گفت وبه اجداد طاهرینش پیوست. رحلت این مرد بزرگوار را به خانواده بزرگ موعودیان وهنرمندان موعودی تسلیت عرض می کنیم و از خداوند برای خانواده و فرزندان محترمشان صبرجمیل واجرجزیل آرزومندیم.
مدیر وکارکنان موسسه فرهنگی موعودعصر

این نویسنده از مدت ها پیش با بیماری سرطان کبد دست و پنجه نرم می کرد که سرانجام روز چهارشنبه و در سن 66 سالگی به دیار باقی شتافت. وی حدود نیم قرن در عرصه نویسندگی، نقد، پژوهش و تدریس سینما و ترجمه فعالیت کرد که ثمره آن هزاران مقاله و ده ها کتاب بوده است.
علوی طباطبایی در سال 1324 در بروجرد به دنیا آمد. وی دارای تحصیلات کارشناسی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات بود.
این هنرمند فقید پژوهش های گسترده ای را در زمینه سینمای صهیونیستی انجام داد که بخشی از این تلاش ها در کتاب «افسانه سازان هلوکاست» توسط انتشارات کیهان منتشر شد. از دیگر کتاب های علوی طباطبایی می توان به «هالیوود و فرجام جهان»، از «کابوس تا حماسه» (تصویر جنگ ویتنام در سینما)، «سینمای داستانی جنگ»، «ایدئولوژی سیاسی و نیروی مقاومت تبلیغاتی در سینما»، «فرهنگ فیلم نگاری»، «سینما یا سومر و اوزو»، «سینما و روح بشر»، «محمد رسول الله(ص) و مبارزان مسلمان بر پرده سینما»، و... اشاره کرد. از مرحوم علوی طباطبایی در سومین جشن منتقدان سینما نیز به خاطر یک عمر تلاش و خدمت در این عرصه تجلیل شد.

 

تاریخ آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۵

1 نظر

  • لینک نظر محمود دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۳ نوشته شده توسط محمود

    خداوند ایشون را مورد امرزش خویش قراردهد

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی