خاخام‌های يهودی خواستار تصرف مسجد الاقصی شدند

خاخام‌های يهودی خواستار تصرف مسجد الاقصی شدند

چهارشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سران افراط گرای صهیونیست خواستار تظاهرات میلیونی به سوی مسجد الاقصی شده اند تا به قول آنها این مکان را از وجود اعراب پاکسازی کنند.

بهگزارش موعود به نقل از ابنا شماری از خاخامها و سران صهیونیست خواستار برگزاری تظاهرات میلیونی صهیونیستها برای حرکت به سوی مسجد الاقصی در شهر اشغالی قدس و تصرف آن شده‌اند.
از طرف دیگر نظامیان صهیونیست و صهیونیست‌های شهرک‌نشین دیروز به حملات خود به فلسطینیان در شهر اشغالی قدس و کرانه باختری ادامه دادند.

خالد فقیه خبرنگار شبکه المنار در گزارشی گفت: سران افراط گرای صهیونیست خواستار تظاهرات میلیونی به سوی مسجد الاقصی شده اند تا به قول آنها این مکان را از وجود اعراب پاکسازی کنند.
این سخنان را خاخام‌ها و سیاستمداران یهودی از چند روز پیش مطرح کرده‌اند.

دهها فلسطینی نیز با ماندن در داخل مسجد الاقصی با این درخواست‌ها به مقابله برخاسته‌اند.
رژیم صهیونیستی نیز به بستن مسجد الاقصی به روی شهرک نشینان اقدام کرده است، زیرا بیم وقوع قتل عام وجود دارد.

ناجح بکیرات مدیر بخش نسخه های خطی در مسجد الاقصی گفت: مرحله کنونی ربودن شهر قدس و ربودن مردم آن و ربودن مقدسات آن است. حملات صهیونیستها ابتدا فردی بود و سپس به صورت جمعی شد و اکنون درخواست می شود که تظاهرات میلیونی به سوی مسجد الاقصی برگزار شود این دعوت بدان معناست که شهر قدس تحت تأثیر موقعیت انسانی و مقدساتش است.

نیروهای اشغالگر به مناسبت عید «عرش» یهودیان به بستن بیشتر خیابانهای شهر قدس اقدام کردند، این در حالی است که شرکت کنندگان در مراسم ویژه یهودیان موسوم به تلمودی به فلسطینیان و دارایی های آنها حمله کردند و شعارهای نژادپرستانه علیه اعراب سر دادند.

جمال عمرو پژوهشگر در امور قدس گفت: واقعیت آن است که آنها مرحله و نوع جدیدی از حملات به مسجد الاقصی را با محتوای جدید آغاز کرده‌اند و بر دامنه آن می افزایند. مراسم آنها، به مناسبت هایی برای تشریح چگونگی ساخت معبد ادعایی سلیمان به جای مسجد الاقصی تبدیل شده است.

در شهر الخلیل در کرانه باختری که از چند روز پیش صحنه افزایش تنشهای نظامی است ، شهرک نشینیان خانه خاندان رجبی را با حمایت شخص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تصرف کردند.
نتیاناهو قول داده است شهرکسازی در الخلیل گسترش یابد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی