اسلام آوردن یک جوان تندروی یهودی

اسلام آوردن یک جوان تندروی یهودی

يكشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۳
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

روزنامه معاریو از مسلمان‌شدن یک جوان ۲۰ ساله در هلند که پیشتر از اعضای یک گروه‌ یهودی تندرو بوده است، خبر داد.


به گزارش موعود به نقل از شبستان، روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: "یائیر درور" جوان 20 ساله یهودی آشکارا اعلام کرد که اسلام آورده است که این اقدام وی خشم و اعتراض خانواده‌اش و اتباع یهودی در هلند را برانگیخت.

به گزارش این روزنامه، خانواده وی از طریق انتشار فیلمی که صحنه شهادتین گفتن وی را در مسجدی در آمستردام، پایتخت هلند نشان می‌داد، از اسلام آوردن این جوان آگاه شدند.

وی در گفت‌وگو با این روزنامه تصریح کرد: خدا بر من منت نهاده که با دین مبین اسلام آشنا شده و از پیروان این دین شوم. من از دین یهود و از تمام ادیانی که مخالف با دین اسلام باشند، برائت می‌جویم و اعلام می‌کنم که مسلمان هستم و حضرت محمد (ص) خاتم پیامبران است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: من از کودکی عقاید دین یهود را می‌آموختم و عضو فعال گروهی بودم که از منافع یهودیان در سراسر جهان حمایت می‌کرد، اما به این گروه و اهدافش پایبند و متعهد نبودم.

وی بعد از اسلام آوردنش نام "عادل" را برای خود انتخاب کرد که برگرفته از نام خدا "العدل" است.

"عادل" به این مساله اشاره کرد که از مسلمانان ساکن هلند بخصوص دوستان مسلمانش در دانشگاه تاثیر پذیرفته است، دوستانی که با بیان اخلاق ارزنده و والای پیامبراکرم(ص) و ادای نمازشان وی را به اسلام آوردن دعوت می‌کردند.

این جوان مسلمان عنوان کرد: من بسیار خرسند هستم که اسلام آوردنم را در دهه آخر ماه مبارک رمضان اعلام کرده‌ام.

عادل تصریح کرد: با وجود اینکه در اواخر ماه رمضان اسلام آورده‌ام، اما روزه گرفتن را آغاز می‌کنم تا ثوابی از این ماه پر فضیلت نصیبم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون با خانواده‌ام زندگی نمی‌کنم، زیرا نگرانم که مرا وادار سازند به دین یهود بازگردم و به همین دلیل تصمیم گرفته‌ام به دور از خانواده‌ام زندگی کنم.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی