فعالیت گروه مربوط به حمله به مساجد کرایست چرچ در فرانسه ممنوع شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»فعالیت گروه مربوط به حمله به مساجد کرایست چرچ در فرانسه ممنوع شد

فعالیت گروه مربوط به حمله به مساجد کرایست چرچ در فرانسه ممنوع شد

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

فرانسه گروه شبه نظامی را که با عامل حمله به مساجد کرایست چرچ ارتباط داشته و کمک مالی به او کرده بود و همچنین علیه مسلمانان و پناهندگان فعالیت‌های زیادی انجام می‌داد را منحل کرد.

به نقل از گاردین، فرانسه یک گروه شبه نظامی راست افراطی و نژادپرست ملقب به «هویت نسل» را ممنوع کرده است. این سازمان با حمله تروریستی خونین به دو مسجد کرایست چرچ که منجر به کشته شدن ۵۱ نمازگزار مسلمان و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر گردید مرتبط بوده و به دلیل ترویج نفرت و خشونت در فرانسه ممنوع‌الفعالیت شده است.

جرالد دارمانین وزیر کشور فرانسه، پس از جلسه روز چهارشنبه شورای وزیران ، از انحلال این گروه تروریستی خبر داد.

وی گفت که این اقدام برای غیرقانونی کردن این گروه مستقر در لیون ، که شبیه «شبه نظامیان خصوصی» هستند، توسط رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون تصویب شده است.

این گروه اعضایش را به پوشیدن لباس فرم نظامی تشویق می‌کند و از شعارها و نمادهای شبه نظامی استفاده می‌کند. آن‌ها در سال ۲۰۱۲ اقدام به اشغال محل ساخت یک مسجد جدید در شهر پواتیر کردند و علیه پناهندگان و مسلمانان در فرانسه تبلیغات گسترده‌ای می‌کنند. آن‌ها همچنین از یک باشگاه بوکس در کنار مقر خود برای آموزش‌های نظامی و دفاعی به جوانان استفاده می‌کردند.

گفتنی است این سازمان نژادپرست تاکنون تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ورود مهاجران به فرانسه انجام داده از جمله نصب موانع و نرده‌هایی در گذرگاه‌های مرزی فرانسه در آلپ! و درگیری‌هی زیادی را نیز سبب شده‌اند.

در آوریل ۲۰۱۸ ، این گروه در تلاش برای رهگیری و برگرداندن پناهندگان، عملیاتی گسترده را با حضور حدود ۱۰۰ عضو با کت‌های آبی با ظاهر رسمی ، حصار مرزی جعلی و دو هلی کوپتر انجام داد. متعاقباً سه نفر از اعضای برجسته این سازمان به جرم اخلال در نظم عمومی متهم و به شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

دارمانین در توئیتر خود نوشت: این انجمن و برخی از فعالان آن باید به عنوان ترویج کنندگان سخنان نفرت انگیز که باعث ایجاد تبعیض یا خشونت علیه افراد به دلیل منشا ، نژاد یا مذهب آنها می‌گردد تلقی شود.

دارمانین خاطرنشان کرد که این گروه با «سازمان‌های فوق راست» که از آنها پشتیبانی لجستیکی دریافت می‌کنند، ارتباط داشت ، و افزود که از برنتون ترنت ، تروریست عامل تیراندازی مساجد در سال ۲۰۱۹ در کرایست چرچ در نیوزیلند از آن‌ها کمک مالی دریافت کرده است.

انتهای پیام
منبع: حوزه نیوز


نوشتن نظر