ترامپ: تحویل واکسن کرونا از هفته آینده آغاز می شود
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ترامپ: تحویل واکسن کرونا از هفته آینده آغاز می شود

ترامپ: تحویل واکسن کرونا از هفته آینده آغاز می شود

جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس جمهور آمریکا گفت که تحویل واکسن کرونا از هفته آینده آغاز خواهد شد و کادر درمانی و سالخوردگان در اولویت هستند.

رئیس جمهور آمریکا از آغاز تحویل واکسن کرونا طی هفته آینده خبر داد.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ گفت که تحویل واکسن کرونا از هفته بعد و هفته بعد از آن آغاز خواهد شد.

ترامپ که به مناسبت عید شکرگزاری و به صورت مجازی برای نیروهای آمریکایی در خارج این کشور صحبت می‌کرد، افزود که واکسن کرونا ابتدا به کارکنان بخش درمان و افراد سالخورده ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است پیش از این اعلام شده بود که سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست اجازه استفاده اضطراری واکسن توسعه یافته در شرکت های «بیوان تک» و فایزر را دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش، بیوان تک و فایزر درخواست استفاده اضطراری از واکسن بالقوه کووید ۱۹ را به سازمان غذا و داروی آمریکا ارائه کردند. اوگور شاهین برنده جایزه مصطفی (ص) و مدیر ارشد شرکت بیوان تک در توسعه این واکسن نقشی تأثیرگذار داشته است.

این نخستین واکسن بالقوه ای است که خواستار اجازه استفاده اضطراری در آمریکا شده است.

آلبرت بورلا مدیر ارشد اجرایی فایزر در ویدئویی گفت: درخواست استفاده اضطراری از واکسن بالقوه ای که توسعه دادیم، اکنون به سازمان غذا و دارو آمریکا رسیده است. این یک روز تاریخی برای علم و بشریت است. ما با سرعتی خارق العاده برنامه توسعه واکسن را پیش بردیم و تمرکز اصلی ما روی ایمنی بود.

طبق اطلاعاتی که شرکت بیوان تک منتشر کرده، انتظار می‌رود این واکسن احتمالاً از اواسط تا آخر دسامبر برای گروه‌هایی که در معرض خطر بالا قرار دارند، تزریق شود.

مهر

نوشتن نظر