خودروهای زره پوش عربستان به منازل شیعیان در قطیف حمله کردند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»خودروهای زره پوش عربستان به منازل شیعیان در قطیف حمله کردند

خودروهای زره پوش عربستان به منازل شیعیان در قطیف حمله کردند

چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مقامات عربستان در چارچوب سیاست شیعه ستیزی خود با خودروهای زره پوش به منازل شیعیان در قطیف حمله کردند و شماری از شیعیان را بازداشت کردند.

مقامات عربستان بدون هیچ توجیه قانونی در چارچوب ادامه سیاست هدف گیری فرقه ای عملیات یورش به منازل شیعیان در شهرک العوامیه در قطیف را آغاز کردند.

این اقدام آل سعود به منظور تضعیف ثبات شیعیان و شکستن اراده آنها دربرابر بی عدالتی و مبارزه آنها با استبداد انجام گرفت.

براساس اطلاعات به دست آمده، سرویس اطلاعاتی عربستان در طول دو ماه گذشته دهها جوان را در حملات خشونت آمیز بازداشت کردند که آخرین مورد آن روز دوشنبه ( سوم آذر 1399 مطابق با 23 نوامبر 2020 میلادی) بوده است. نیروهای ویژه آل سعود به همراه نیروهای امنیتی وابسته به دستگاه امنیت این کشور به شهرک شیعه نشین العوامیه حمله کردند و تعدادی از آنها را بدون حکم بازداشت یا دلایل روشن دستگیر کردند.

فعالان عربستانی اسامی بازداشت شدگان را که در یورش های روز یکشنبه و دوشنبه( دوم و سوم آذر 1399) به دست نیروهای سعودی دستگیر شدند، منتشر کردند که «وسیم آل نمر»، «نبیل آل یاسین» و «زکی ابو عبدالله» از جمله افراد بازداشت شده هستند.

در همین حال، گزارش های ضد و نقیضی در مورد تعداد واقعی بازداشت شدگان منتشر شده است که به مکان نامعلوم منتقل شده اند و به خانواده هایشان اجازه تماس با آنها داده نشده است و از مکان و شرایط بازداشت آنها اطلاعی ندارند.

براساس اطلاعات به دست آمده، بازداشت شدگان دیگری وجود دارند که اسامی آنها فاش نشده است. مقامات عربستان با اجرای حملات وحشتناک در مناطق شیعه نشین به بازداشت گسترده شیعیان اقدام می کنند تا اراده آنها را در مبارزه با استبداد بشکنند.
منبع: شبستان

نوشتن نظر