ادامه خروج نظامیان ترکیه از پست های دیدبانی خود در سوریه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ادامه خروج نظامیان ترکیه از پست های دیدبانی خود در سوریه

ادامه خروج نظامیان ترکیه از پست های دیدبانی خود در سوریه

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نیروهای ترکیه خروج از پست دیدبانی 'شیر مغار' در حماه را آغاز کرده‌اند و به زودی از پست 'قبتان الجبل' در و 'جبل عندان' در حلب خارج می‌شوند.


نظامیان ترکیه در حال عقب‌نشینی از پستهای دیدبانی هستند که در شمال سوریه احداث کرده بودند.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریستها- ظهر امروز سه‌شنبه خبر داد که نظامیان ترکیه در حال عقب نشینی از پست دیدبانی در «شیر مغار» واقع در شمال غرب حماه هستند.

این مرکز گزارش داد، نیمه شب گذشته نیز بیش از 50 خودروی نظامی از شیر مغار به سمت «معر حطاط» و از آنجه به «سراقب» و «جبل الزاویه» حرکت کردند.

به گزارش دیدبان، نیروهای ترکیه همچنان دو مقر دیگر را تخلیه خواهند کرد. این پستها در منطقه «قبتان الجبل» در غرب حلب و «جبل عندان» در شمال غرب این استان قرار دارد.

بنا بر این گزارش، نیروهای ترکیه‌ای شامگاه گذشته تقریبا از شیر مغار خارج شدند و تا ساعات آینده این خرج کامل می‌شود. در حال حاضر دهها کامیون حامل تجهیزات لجستیک از شیر مغار به سمت ادلب رفتند.

پس از پیشروهای ارتش سوریه در آغاز سال جاری میلادی، ۱۱ پست دیدبانی ترکیه، در محاصره نیروهای سوری قرار گرفت.

علیرغم این عقب نشینیها، همچنان به تعداد نیروهای ترکیه افزوده می‌شود. تعداد خودروهای نظامی که از زمان آتش‌بس جدید، وارد ادلب شده، به پنج هزار و ۴۵۰ خودرو می‌رسد.

رؤسای جمهور ترکیه و روسیه ۱۵ اسفند سال گذشته بعد از تشدید درگیری‌ها بین ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی و ارتش ترکیه در ادلب، به توافق آتش بس در این استان دست یافتند.

فارس

نوشتن نظر