گزارش خبرنگار العالم از حضور زوار حسینی در کربلا به مناسبت اربعین
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»گزارش خبرنگار العالم از حضور زوار حسینی در کربلا به مناسبت اربعین

گزارش خبرنگار العالم از حضور زوار حسینی در کربلا به مناسبت اربعین

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نیروهای الحشد الشعبی امسال به شکلی بی سابقه در تامین امنیت زائران حسینی در جریان برگزاری مراسم اربعین در کربلای معلا مشارکت دارند.


در این مراسم ، عکس های قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس رهبران شهید به چشم می خورد.

همچنین موکب هایی با هدف خدمت رسانی به زائران در امتداد راه های منتهی به کربلای معلا درنظر گرفته شده است و موکب هایی نیز به زائران خدمات بهداشتی ارائه می کنند.

"احمد عباس" مدیر بخش حمل و نقل وابسته به الحشد الشعبی گفت : 5 کمربند در اطراف کربلای معلا تشکیل شده است که نیروهای الحشد الشعبی در نقاط مختلف آنان حضور دارند و نیروهای الحشد ضمن همکاری با نیروهای مسلح اعم از ارتش و پلیس فدرال ، در این نقاط حضوری پررنگ دارند و همه آن ها در ستاد امنیتی مشترک با هم همکاری می کنند.

"حسین الاسدی " از لشکر خدمت رسانی حسینی هم گفت : معاونت "میره" وابسته به مرکز الحشد الشعبی با فراهم کردن اتوبوس و ضمن هماهنگی با شهرداری کربلا به زائران خدمت رسانی می کند و این خدمت رسانی در قالب برداشتن زباله ها و هموار کردن راه ها و فراهم کردن تانکرهای آب برای زائران حسینی است.

شرکت کنندگان در مراسم اربعین امام حسین (ع) ، همچنین یاد و خاطره شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را گرامی داشتند و در حالیکه تصاویر این رهبران شهید را با خود به همراه داشتند، بین حرمین شریفین حرکت می کردند.

یکی از زائران شرکت کننده در راه پیمایی اربعین گفت : وقتی که تصاویر این شهدا را در دست داریم ، می گوییم که این خون ها ، کم ارزش تر از خون شهدای قبلی نیست و اگر این شهدا نبودند، عرصه ای برای تظاهرات و تظاهرکنندگان نبود، اگر خون ابومهدی و حاج قاسم نبود، دولتی و کشوری هم نبود، بودن این تصاویر، پیامی آشکار است برای همه کسانی که در کنار نیروهای الحشد و رهبران الحشد و مقاومت ایستاده اند و با وجود همه مانع تراشی های آمریکا استوار ایستاده اند و در عراق ، ملتی هوشیار وجود دارد که تا پای جان ایستاده اند.

یکی دیگر از زائران شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی گفت : رهبران شهید و از جمله حاج قاسم و ابومهدی المهندس ، دو سمبل از سمبل های انقلاب حسینی هستند زیرا آن ها هم فریاد " هیهات من الذله " سر دادند.

بیستم ماه صفر مصادف با اربعین حسینی است و نیروهای الحشد الشعبی در تامین امنیت زائران حسینی نقش داشته و در طرح های بهداشتی برای تامین سلامت زائران حسینی به خاطر گسترش ویروس کرونا ایفای نقش کرده اند.

نوشتن نظر