سفر قریب الوقوع الکاظمی به پاریس
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»سفر قریب الوقوع الکاظمی به پاریس

سفر قریب الوقوع الکاظمی به پاریس

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

منابع عراقی از سفر مصطفی الکاظمی به پاریس در ماه آینده میلادی خبر دادند.


وزارت خارجه عراق اعلام کرد مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ماه آینده به پاریس سفر خواهد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است : فواد حسین وزیرخارجه با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در پاریس دیدار کرد که طی آن دو طرف تحولات سیاسی و امنیتی عراق و اهمیت ادامه هماهنگی چه در چارچوب دوجانبه یا در قالب ائتلاف بین المللی(به سرکردگی آمریکا) برای مبارزه با گروه تروریستی داعش را مورد بررسی قرار دادند.

این بیانیه افزود دو وزیر همچنین طرحهای اقتصادی را که امکان سرمایه‌گذاری درباره آنها در عراق وجود دارد و نیز تکمیل آمادگی‌ها برای سفر نخست وزیر عراق به پاریس در ماه اکتبر آینده را بررسی کردند.

بر اساس این بیانیه، فواد حسین از نقش موثر فرانسه در مقابله با گروه تروریستی داعش در قالب ائتلاف بین المللی تمجید و بر اهمیت ادامه این همکاری برای جلوگیری از بازگشت فعالیت گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

الفرات گزارش داد فواد حسین وزیر خارجه عراق در چارچوب سفر اروپایی خود در راس یک هیئت بلندپایه برای بررسی تقویت روابط دوجانبه با فرانسه و ایجاد سازوکارهایی برای افزایش همکاری و هماهنگی در زمینه‌های مختلف به پاریس رفته است.

وزیران خارجه عراق و فرانسه سازوکارهای همکاری دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی و ورود شرکت‌های فرانسوی برای مشارکت در بازسازی عراق را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

فواد حسین از سفر اخیر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به بغداد تمجید کرد و آن را سبب پیشبرد توسعه روابط دوجانبه ای دانست که با سفرهای بعدی دنبال خواهد شد که مهمترین آن سفر مصطفی الکاظمی به پاریس در هفته‌های آینده با هدف شراکت در زمینه‌های مختلف است.

وزیر خارجه عراق بار دیگر بر اهمیت ادامه همکاری امنیتی و نظامی با فرانسه در مبارزه با گروه تروریستی داعش در قالب ائتلاف بین المللی و مشارکت این کشور در آماده سازی دستگاه‌های امنیتی عراق و نیز همکاری امنیتی و اطلاعاتی میان دو کشور تاکید کرد.

لودریان هم مدعی آمادگی کامل کشورش برای حمایت از عراق و تقویت جایگاه آن در جامعه بین المللی و سطح منطقه ای شد و گفت فرانسه نقش بین المللی خود را برای حمایت از حاکمیت عراق از طریق فعالیت‌های دیپلماتیک در این چارچوب اعمال خواهد کرد.

خبر دیگر اینکه شبکه افرات از دستگیری هشت تروریست داعشی در ادامه عملیات نیروهای امنیتی در استان‌های نینوا و الانبار خبر داد.

بر اساس این گزارش، در ادامه پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش، طی یک عملیات منحصر به فرد و با تکیه بر داده ای اطلاعاتی دقیق و با هماهنگی فرماندهی عملیات نینوا، نیروهای اطلاعات نظامی لشکر 16 و تیپ پیاده 92 توانستند سه تروریست داعشی را در مناطق ناحیه بادوش و محور شمالی و شهر تلکیف استان نینوا دستگیر کنند.

در استان نیوا هم در عملیات نیروهای اطلاعات نظامی لشکر هشتم و نیروهایی از تیپ 30 با هماهنگی بخش اطلاعات فرماندهی الجزیره، پنج تروریست در مناطق مختلف استان الانبار به دام افتادند.

تسنیم

نوشتن نظر