رایزنی «عادل الجبیر» با وزیران خارجه امارات و بحرین
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رایزنی «عادل الجبیر» با وزیران خارجه امارات و بحرین

رایزنی «عادل الجبیر» با وزیران خارجه امارات و بحرین

دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان امروز با وزیران خارجه امارات، بحرین و دولت مستعفی یمن درباره تحولات منطقه و به خصوص یمن تلفنی رایزنی کرد.


«عادل بن احمد الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان امروز دوشنبه با وزیران خارجه امارات، بحرین و دولت مستعفی یمن تلفنی گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان(واس) با صدور سه بیانیه جداگانه درباره هر کدام از این تماس‌های تلفنی در هر کدام آورده است: «عربستان حول محور روابط برادرانه و محکم با کشور برادر(یمن، بحرین یا امارات) گفت وگو کرده و مسائل و تحولات منطقه و به خصوص آنچه مربوط به یمن است مورد بررسی قرار داد».

جنگ علیه یمن از مارس سال ۲۰۱۵ به بهانه آنچه بازگرداندن «دولت قانونی» نامیده شد، آغاز شد و هنوز ادامه دارد.

مرکز حقوق بشری «عین الانسانیه» هم امروز اعلام کرد که طی ۲۰۰۰ روز حمله مستمر به یمن تعداد شهدا و مجروحان حملات ائتلاف سعودی و مزدورانش در یمن به ۴۳ هزار و ۱۸۱ نفر رسیده است، تعداد شهدا ۱۶ هزار و ۹۷۸ نفر است که در میان آنها ۳ هزار و ۷۹۰ کودک و ۲ هزار و ۳۸۱ زن وجود دارد.

بر اساس این گزارش، تعداد تأسیسات و مراکز تخریب شده و آسیب دیده به ۹ هزار و ۱۳۵ عدد رسیده است.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی و امارات پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک، رسماً از عادی‌سازی روابط میان خود خبر دادند. روز جمعه بحرین هم از دستیابی به توافقی برای برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا خبر داد که این خیانت عربی با انتقادهای گسترده روبه‌رو شده است.

فارس

نوشتن نظر