واکنش الفتح به حملات آمریکا؛ هیچ راهی جز خروج نیروهای خارجی از عراق وجود ندارد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»واکنش الفتح به حملات آمریکا؛ هیچ راهی جز خروج نیروهای خارجی از عراق وجود ندارد

واکنش الفتح به حملات آمریکا؛ هیچ راهی جز خروج نیروهای خارجی از عراق وجود ندارد

جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ائتلاف الفتح عراق با تأکید بر لزوم اخراج نیروهای خارجی از این کشور، هدف واشنگتن را تخریب زیرساخت‌های عراق عنوان کرد.


به گزارش مشرق، ائتلاف الفتح عراق تجاوز شب گذشته جنگنده‌های آمریکا به مواضع نیروهای سازمان الحشد الشعبی را به شدت محکوم کرد.

الفتح با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد، حملات آمریکا باعث شد آسیب زیادی به مؤسسات غیر نظامی و نظامی حکومت عراق وارد شود.

شبکه خبری السومریه به نقل از این ائتلاف گزارش داد، حملات اخیر آمریکا، بیانگر تجاوز فاحش، آشکار و چندباره به ملت و نیروهای مسلح عراق است.
الفتح تصریح کرد، حملات آمریکا نشان داد که رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی آمریکا عمدا، اهداف غیر نظامی را در عراق هدف قرار می‌دهند؛ زیرا این مسئله، بخشی از عملیات تخریب و نابودی عراق و ملت این کشور و تجربه سیاسی نوپای آن است.

در این بیانیه تصریح شد، حمله آمریکا تلاشی برای بر هم زدن معادلات نزد افکار عمومی جهانی و تعامل خارج از چارچوب حقوق بین‌الملل با عراق است که ملت عراق، این مسئله را نخواهند پذیرفت.

این ائتلاف تأکید کرد که ملت عراق در حملات آمریکا به حاکمیت این کشور، یکپارچه بوده و الحشد الشعبی، ارتش، رهبران سیاسی و ملت عراق، متحد خواهند بود.

الفتح خاطر نشان کرد، ملت و دولت عراق، در مسیر مقاومت در برابر طرحهای آمریکا با هم متحد هستند و چنین عملیاتی، در اراده ملت عراق برای حمایت از کشور، خاک و حاکمیت خود خللی ایجاد نخواهد کرد.
این ائتلاف ضمن محکومیت شدید و مجدد این تجاوز آشکار، تأکید کرد که «هیچ راهکاری جز خروج نیروهای خارجی از عراق وجود ندارد».
جنگنده‌های آمریکایی شامگاه گذشته فرودگاه در حال احداث کربلا، چندین مقر الحشد الشعبی در این استان و صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.
منبع: فارس

نوشتن نظر