ارتش چین کشتی جنگی مزاحم آمریکایی را از قلمروی آبی خود بیرون کرد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ارتش چین کشتی جنگی مزاحم آمریکایی را از قلمروی آبی خود بیرون کرد

ارتش چین کشتی جنگی مزاحم آمریکایی را از قلمروی آبی خود بیرون کرد

چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یگان‌های دریایی و هوایی ارتش چین یک فروند ناوچه موشک انداز آمریکایی را از قلمروی آبی خود در دریای چین جنوبی بیرون کردند.


ارتش چین از بیرون کردن یک کشتی جنگی آمریکایی که به داخل قلمروی دریایی این کشور در جزایر «ژیشا» در دریای چین جنوبی وارد شده بود، خبر داد.

به نوشته وبگاه «گلوبال تایمز» یک فروند ناوچه موشک انداز «مک کمپل» آمریکا روز سه شنبه وارد قلمروی دریایی چین شد و متعاقب آن یگانهای دریای و هوایی چین با شناسایی این کشتی و هشدار به آن، این ناو آمریکایی را مجبور به دور شدن از منطقه کردند.

آمریکا، دریای چین جنوبی را میدان نبرد علیه چین تصور می‌کند و پیش بینی می‌شود در آینده فعالیت های خود را در این منطقه بیشتر کند.

یک کارشناس نظامی چین نیز اقدام جدید آمریکا را نوعی تلاش برای نمایش قدرت این کشور به چین برشمرد و گفت که کشورهای واقع در دریای چین جنوبی چون فیلیپین اینک کمتر به آمریکا وابسته هستند و بنابر این ایالات متحده با فرستادن کشتی های جنگی خود در تلاش برای اعمال نفوذ در منطقه است.

مقام‌های پکن پیش از این بارها به آمریکایی‌ها درباره تحرکاتشان در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان هشدار داده‌ و این مناطق را بخشی از سرزمین چین خوانده‌اند اما تحرکات واشنگتن ادامه یافته است.

سخنگوی ارتش جمهوری خلق چین نیز در هفته های گذشته اقدام اخیر آمریکا در ورود بدون اجازه یک ناو جنگی این کشور به آب‌های سرزمینی چین در دریای چین جنوبی را محکوم کرد و این اقدام را «تحریک‌آمیز» خوانده است.

فارس

نوشتن نظر