رهبر کره شمالی از آزمایش موشکی جدید اظهار رضایت کرد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رهبر کره شمالی از آزمایش موشکی جدید اظهار رضایت کرد

رهبر کره شمالی از آزمایش موشکی جدید اظهار رضایت کرد

جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر این کشور از آزمایش «موفقیت‌آمیز» پرتاب دو موشک در این کشور اظهار رضایت کرده است.


کره شمالی روز پنجشنبه و همزمان با "روز شکرگزاری" در آمریکا، دو موشک برد کوتاه را در منطقه ساحل شرقی این کشور آزمایش کرد.

این آزمایش جدید موشکی پیونگ یانک در شرایطی صورت می‌گیرد که فرصت کوتاهی تا پایان سال جاری میلادی باقی مانده است، مهلتی که پیونگ‌یانگ به واشنگتن داده بود تا انعطاف‌پذیری‌اش را در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای نشان دهد.

پرتاب این دو موشک برد کوتاه که مسافتی ۳۸۰ کیلومتری را طی کردند یک روز قبل از دومین سالگرد آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی انجام می‌شود. این موشک‌ها توانایی آن را دارند که خاک آمریکا را هدف قرار دهند.

در پی انجام این آزمایش نظامی، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت که پرتاب این موشک‌ها «تهدیدی نه تنها برای ژاپن، بلکه برای منطقه و فراتر از آن» است. با این حال وزارت دفاع ژاپن تاکید کرده است که این موشک‌ها وارد فضای هوایی ژاپن نشده‌اند.

ارتش کره جنوبی نیز در واکنش به این آزمایش موشکی با ابراز «تاسف شدید» از پیونگ‌یانگ خواست که از تشدید تنش نظامی در منطقه خودداری کند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مهلت آخر سال جاری را برای ادامه مذاکرات با واشنگتن تعیین کرده است اما مذاکرات از پنجم اکتبر تاکنون به بن‌بست خورده است.

مذاکرات آمریکا و کره شمالی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، در ژوئن ۲۰۱۸ آغاز شد و دو طرف در چندین نوبت با یکدیگر دیدار کرده‌اند اما از آغاز ماه اکتبر تاکنون پیشرفتی در مذاکرات میان دو طرف صورت نگرفته است.

نوشتن نظر