عطوان: به خدا قسم آمریکا شما را تنها خواهد گذاشت و ایران کشوری نیست که ساکت بماند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»عطوان: به خدا قسم آمریکا شما را تنها خواهد گذاشت و ایران کشوری نیست که ساکت بماند

عطوان: به خدا قسم آمریکا شما را تنها خواهد گذاشت و ایران کشوری نیست که ساکت بماند

پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
تحلیلگر مشهور جهان عرب، از دست داشتن بیگانگان در تحولات عراق و لبنان خبر داد و خطاب به رهبران برخی کشورهای مرتجع منطقه گفت فریب آمریکا را نخورند چرا که آمریکا با خیانت، آنان را در مقابل ایران و موشک‌هایش تنها خواهد گذاشت، همان‌طور که کردها را در سوریه تنها گذاشت.
عبدالباری عطوان در یک پیام ویدئویی گفت: «حوادث عراق و لبنان با نقشه آمریکا در منطقه ارتباط دارد، اعتراضات حق مردم است. اموال‌شان غارت شده و.... لبنان 100 میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و وزرایش میلیاردر شده‌اند! از «نجیب میقاتی» بگیرید تا «سعد حریری». مشکل این است که این میلیاردرها چگونه می‌توانند فقر و بیکاری مردم را درک کنند؟»
عطوان در ادامه افزود: «سید حسن [نصرالله]» گفت برخی سفارتخانه‌ها از اعتراضات حمایت می‌کنند و خواست هواداران حزب‌الله در تظاهرت شرکت نکنند تا درگیری نشود. با این وجود ما خواستار ثبات این کشورها هستیم، اما نمی‌خواهیم ایادی خارجی از این محرومیت و مشکلات سوءاستفاده کنند. شکی نیست که ما خواستار عدالت اجتماعی هستیم. ما خواستار بازداشت مفسدین و همچنین خواستار بازگشت اموال به غارت رفته مردم هستیم، اما خواستار جنگ با ایران هم نیستیم، ایران پاسخ خواهد داد. به خدای بزرگ قسم اگر اسرائیل، ایران را بمباران کند -می‌‎گویند می‌خواهند ایران را با موشک کروز بزنند- به خدا ایران پاسخ خواهد داد، به خدا ایران 500 هزار موشک دارد، این‌ها کجا می‌خواهند بروند. آیا می‌خواهیم برای آمریکا کشورهایمان را نابود کنیم؟ برای آمریکا که ما را بدوشد و از ما کسب درآمد کند؟ و در لبنان و عراق و الجزایر و تمام منطقه آشوب به پا کنیم؟ این به نفع کیست؟ آمریکا خواهان ثبات منطقه نیست. اسرائیل به دنبال ثبات در هیچ کشور عربی نیست؟ آنها می‌خواهند هرج و مرج -به قول خودشان- سازنده را حاکم کنند. حقیقت این است، ما که باید هوشیار باشیم. نمی‌خواهیم موشک‌های ایران ریاض را بمباران کند. چاه‌های نفت و تأسیسات آب شیرین و نیروگاه‌های برق و کشورهای خلیج[فارس] را هدف قرار دهد. ما سیاستمداران هوشیار و با بصیرت در [کشورهای] خلیج[فارس] می‌خواهیم که بفهمند آمریکا آنها را مثل کُردها تنها می‌گذارد، به خدا حتی اسرائیل را نیز تنها می‌گذارد. این آمریکا دوست و هم‌پیمانی ندارد».

نوشتن نظر