اعتراف ترامپ به غارتگری نفت سوریه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اعتراف ترامپ به غارتگری نفت سوریه

اعتراف ترامپ به غارتگری نفت سوریه

چهارشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پس از اعتراف ترامپ به غارتگری نفت سوریه که گفته بود نفت سوریه را نگه می داریم، ماهانه 45 میلیون دلار پول آوری دارد، حالا مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با PBC گفته، واشنگتن اجازه نخواهد داد که میادین نفتی در شمال سوریه توسط روسیه یا ایران یا مقامات فعلی دمشق کنترل شود.


پنس خاطرنشان کرده، "اشتباه نكنید: رئیس جمهور ترامپ اعلام كرد كه نیروهای آمریكایی در سوریه خواهند ماند. ما از این نیروها در درجه اول برای اطمینان از حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه استفاده خواهیم كرد."

معاون رئیس جمهور آمریکا گفته که نیروهای مسلح آمریكا در مواجهه با مخالفان مسلح كرد كردستان در سوریه با متحدان خود در تعامل خواهند بود.

مایک پنس در حالی گفته واشنگتن به ایران و سوریه اجازه دخالت در میادین نفتی شمال سوریه را نمی دهد، که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دوشنبه (6 آبان ماه 1398) با اعتراف به غارت نفت سوریه گفت که ما نفت سوریه را نگه می‌داریم و به یاد بیاورید که ماهانه ۴۵ میلیون دلار، پول‌آوری دارد.

اعتراف علنی ترامپ به غارت نفت سوریه درحالی صورت گرفت که وزارت دفاع روسیه دو روز پیش (شنبه 4 آبان ماه 1398) تصاویر ماهواره‌ای از برخی مناطق سوریه منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی چتر امنیتی برای قاچاق نفت سوریه ایجاد کرده‌اند و با وجود تحریم نفت این کشور از سوی آمریکا، با راهزنی بین‌المللی، ماهانه حدود 30 میلیون دلار به جیب می‌زنند.

معاون رئیس جمهور آمریكا در ادامه گفت: "ما با متحدان كرد خود بسیار نزدیک عمل خواهیم كرد تا اطمینان حاصل كنیم كه درآمد حاصل از این نفت به دست ایران نمی رسد، یا به دست روسیه نمی افتند."

علاوه بر این، وی خاطرنشان كرد، سربازان آمریكایی با كردها تعامل خواهند داشت تا گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) احیا نشود.

پنس همچنین تأیید كرد كه این منطقه "صریحاً توسط نیروهای روسی و نیروهای رهبر سوریه [بشار اسد] كنترل می شود."

در عین حال، پنس اطمینان داد كه آمریكا كاملاً آماده استفاده از "قدرت دیپلماتیک و اقتصادی" خود و تعامل با متحدین اروپایی و سایر كشورها با هدف ایجاد "منطقه امن" در مرز بین ترکیه و سوریه است.

نوشتن نظر