سخنرانی داماد ترامپ در ریاض و حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»سخنرانی داماد ترامپ در ریاض و حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی

سخنرانی داماد ترامپ در ریاض و حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی

چهارشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا، طی سخنرانی‌اش در کنفرانس سرمایه‌گذاری در ریاض، مدعی شد که رژیم صهیونیستی «منشأ تمام رنج‌های فلسطینیان نیست».


به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، در نخستین روز برگزاری کنفرانس موسوم به «طرح آینده سرمایه‌گذاری» در ریاض، طی سخنانی اظهار داشت که اسرائیل منبع تمام مشکلات و رنج‌های فلسطینیان نیست.

کوشنر گروه‌های مقاومت فلسطینی را به تروریسم متهم کرد و مدعی شد: «اگر می‌خواهید در کرانه باختری و نوار غزه سرمایه‌گذاری کنید، مسئله‌ای که مانع شما می‌شود، ترس از تروریسم و احتمال از بین رفتن سرمایه‌گذاری‌های شما است.»

داماد ترامپ در ادامه گفت: «حل و فصل منازعه میان فلسطینیان و اسرائیل راه‌های پیشرفت در جهت نزدیک کردن مردم را باز می‌کند.»

در ماه ژوئن گذشته، کوشنر طی نشست ضد فلسطینی در بحرین، بُعد اقتصادی طرح صلح ادعایی آمریکا، موسوم به «معامله قرن» را رونمایی کرده بود.

فلسطینیان «کارگاه اقتصادی منامه» تحریم و تأکید کردند که نمی‌توان قبل از پرداختن به راه‌حل‌های سیاسی احتمالی برای این منازعه، از بخش اقتصادی آن دم زد.

تسنیم

نوشتن نظر