تلاش بی‌نتیجه وکلا برای رفع اتهام فساد از نتانیاهو
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تلاش بی‌نتیجه وکلا برای رفع اتهام فساد از نتانیاهو

تلاش بی‌نتیجه وکلا برای رفع اتهام فساد از نتانیاهو

جمعه ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شبکه ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در گزارشی اختصاصی فاش کرد که جلسه اخیر وکلای «بنیامین نتانیاهو» با دادستانی این رژیم برای رفع اتهام فساد مالی از وی بی نتیجه مانده است.


به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی، وکلای نتانیاهو اوایل ماه جاری میلادی (اکتبر) با دادستانی این رژیم جلسه ای برگزار کردند تا در خصوص فهرست اتهام های اولیه ای که علیه موکلشان از سوی دادستانی ارائه شده، صحبت کنند.

بر اساس این گزارش، دلایلی که وکلای نتانیاهو در خصوص پرونده فساد مالی وی مطرح کردند نتوانسته دادستانی رژیم صهیونیستی را قانع کند.

این رسانه صهیونیستی افزوده است: به احتمال قوی «آویخای مندلبلیت» دادستان به صورت رسمی علیه نتانیاهو در سه پرونده موسوم به ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۴۰۰۰ اعلام جرم خواهد کرد.

این گزارش می افزاید؛ مندلبلیت قرار است از روز یکشنبه هفته آینده، رایزنی هایی با اعضای دفترش برای تصمیم گیری نهایی در خصوص پرونده فساد مالی نتانیاهو انجام دهد.

پیش از این، رسانه های صهیونیستی گزارش کرده بودند که پس از ناکامی نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی، احتمالاً دادستان رژیم صهیونیستی به بررسی پرونده محکومیت نتانیاهو به اتهام فساد مالی سرعت ببخشد.

«بنیامین نتانیاهو» روز دوشنبه از تشکیل کابینه فراگیر انصراف و به «رووین ریولین» رئیس این رژیم اطلاع داد که قادر به این اقدام نیست و ریولین نیز «بنی گانتس» رهبر حزب آبی – سفید را مکلف به تشکیل کابینه کرد.

خانواده نتانیاهو در طول ماه‌های اخیر درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها اخبار آنها در صدر رسانه‌ها قرار گرفته است؛ پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستکم ۱۲ بار در پرونده‌های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده که علاوه بر موارد مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنها است.

فقط در یکی از این موارد، نتانیاهو در یک بازجویی چهار ساعته در ماه اگوست به سوالات پلیس رژیم صهیونیستی در مورد پرونده ۴۰۰۰ یا «پرونده بِیزِک» پاسخ داد؛ پرونده‌ای که تحقیقات در مورد آن از زمستان سال ۱۳۹۶ آغاز شد.

نتانیاهو در پرونده موسوم به ۴۰۰۰ متهم است به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِیزِک» میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

زمستان سال ۹۷ مندلبلیت دادستان کل رژیم صهیونیستی، حکم بازداشت و تحقیق از «نیرحیفیتز» سخنگوی خانواده نتانیاهو، «شلومو ویلبر» مدیر وزارت اطلاع رسانی این رژیم، الوویچ و دو تن از افراد خانواده او و مدیران بلندپایه شرکت بیزک را به اتهام فساد مالی و گرفتن رشوه برای پوشش رسانه‌ای مثبت عملکرد نتانیاهو، کلاهبرداری و سو استفاده از اموال عمومی صادر کرد و پلیس این رژیم پس از بازداشت، آنان را مورد بازجویی قرار داد.

همچنین نتانیاهو در پرونده موسوم به ۱۰۰۰، متهم است که مبلغی حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سوی سرمایه داران دریافت کرده است.

در پرونده ۲۰۰۰ نیز نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی، متهم به زد و بند با «ارنون موزس» ناشر روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی بوده تا پوششی مثبت از او و فعالیت‌هایش در این روزنامه داده شود؛ در مقابل روزنامه «اسرائیل هیوم» یعنی رقیب یدیعوت آحارونوت نیز توسط دولت تحت فشار قرار گیرد.

پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو اما به ۳۰۰۰ شهره است؛ پرونده‌ای که مربوط به خرید سه زیردریایی آلمانی توسط رژیم صهیونیستی است و در سال ۱۳۹۵ جنجال زیادی به راه انداخت و برخی نمایندگان «کنیست» (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، نخست وزیر را به دلیل اعمال نفوذ و کسب منافع از مسأله‌ای مرتبط با امنیت ملی رژیم اشغالگر و بودجه جنگی کشور بشدت مورد انتقاد قرار دادند.

نوشتن نظر