شکنجه 60 اسیر فلسطینی در عربستان به دست شکنجه گران وارداتی!
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»شکنجه 60 اسیر فلسطینی در عربستان به دست شکنجه گران وارداتی!

شکنجه 60 اسیر فلسطینی در عربستان به دست شکنجه گران وارداتی!

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

عضو ارشد حماس می‌گوید، 60 فلسطینی‌ بازداشت شده در عربستان مورد انواع شکنجه قرار گرفته و بازجویان خارجی از آنها بازجویی می‌کنند.

اخیرا اخبار بازداشت شماری از مقامات و شهروندان فلسطینی در عربستان سرو صدای زیادی به راه‌انداخت. اکنون خبر رسیده این بازداشتی‌ها شکنجه شده و توسط بازجوهای خارجی(احتمالا اسرائیلی) مورد بازجویی قرار می‌گیرند. «سامی ابوزهری» از اعضای ارشد جنبش فلسطینی حماس اعلام در این باره گفته، فلسطینی‌هایی که از آغاز سال جاری (۲۰۱۹) در عربستان بازداشت شده‌اند مورد انواع شکنجه قرار گرفته‌اند و به شیوه‌ای سخت از آنها بازجویی شده است. وی به خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گفته، برخی از بازداشت‌شده‌ها به دست بازجویان خارجی مورد بازجویی قرار گرفته‌اند و این موضوع شایسته عربستان نیست. به گزارش فارس، ابوزهری ادامه داد، ۶۰ بازداشت‌شده فلسطینی در عربستان وجود دارد که برخی از آنها از اعضای جنبش حماس یا حامیان آن هستند و بعضی بیش از ۳۰ سال در این کشور زندگی کرده‌اند و در آبادانی آن سهیم بوده‌اند.

دیدبان حقوق بشر «اروپا-مدیترانه» نیز تأیید کرده، دست‌کم ۶۰ فلسطینی در عربستان بازداشت شده‌اند و تعداد، بالاتر از این میزان است. حماس پیشتر از بازداشت «محمد صالح الخضری» نماینده این جنبش در عربستان خبر داده بود و رسانه‌ها نیز اخیرا اعلام کردند «ابوعبیده الاغا» از دیگر اعضای ارشد حماس نیز در ریاض بازداشت و به زندان «ذهبان» منتقل شده است. همچنین حساب توئیتری «معتقلی الرأی» که به زندانیان سیاسی در عربستان می‌پردازد، نوشت که مأموران سعودی «محمد الخضری» از رهبران حماس را در بدو بازداشت شکنجه کرده‌اند.

گفتنی است رابطه رژیم صهیونیستی و آل‌سعود مدتی است از حالت «پنهانی» خارج، و با شیب ملایم به سمت «روابط علنی» پیش می‌رود.

 

کیهان

نوشتن نظر