تلفات حمله عربستان به زندان اسرای جنگی ائتلاف سعودی در یمن از 100 نفر گذشت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تلفات حمله عربستان به زندان اسرای جنگی ائتلاف سعودی در یمن از 100 نفر گذشت

تلفات حمله عربستان به زندان اسرای جنگی ائتلاف سعودی در یمن از 100 نفر گذشت

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در حالی که شمار تلفات حمله وحشیانه عربستان به زندانی در یمن به 100 تن افزایش یافته، سازمان ملل همانند 53 ماه گذشته تنها وعده تحقیق در مورد این حمله را داده است. در این حمله، سعودی‌ها زندانی را بمباران کردند که مملو از شبه نظامیان مزدور خودشان بود.


روز یکشنبه بود که خبر رسید جنگنده‌های ائتلاف سعودی با هدف قرار‌دادن زندانی مملو از اسرای جنگی در استان «ذمار» یمن 60 نفر را کشته و 125 تن دیگر را زخمی کردند. بیشتر قربانیان این حمله، شبه‌نظامیان وابسته به خود سعودی‌ها هستند که به اسارت انقلابیون یمن درآمده بودند! حالا خبرهای تکمیلی حکایت از افزایش تلفات این جنایت دارد. کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ اعلام کرده، بیش از 100 نفر در این حملات جان باخته‌اند. سازمان ملل هم طبق روال قبل وعده بررسی این جنایت جنگی را داده است.

این در حالی است که سازمان‌های بین‌المللی و به ویژه سازمان ملل در 53 ماه گذشته نه تنها اقدامی علیه متجاوزان به یمن انجام نداده‌اند بلکه به دنبال فشار بر انقلابیون یمنی نیز بوده‌اند. دراین ارتباط «مارتین‌گریفیتس» فرستاده سازمان ملل در امور یمن خواستار تحقیقات عربستان و امارات درباره حمله ائتلاف سعودی به زندان اسرای جنگی در استان ذمار شد.‌گریفیتس گفت، آنچه روز یکشنبه در ذمار اتفاق افتاده است، تراژدی با هزینه‌های انسانی جنگ است و باید متوقف شود. نماینده سازمان ملل تاکید کرد که تنها راه پایان یافتن کشتارها و رنج مردم یمن پایان دادن به درگیری‌ها است. این سخنان در حالی است که دبیر کل سازمان ملل حتی به صورت صوری نیز حاضر به انتقاد از عربستان و امارات به دلیل این جنایت نشد.

واکنش عبدالملک الحوثی

از سوی دیگر، سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن روز یکشنبه به مناسبت سالروز هجرت پیامبر اعظم (ص) سخنرانی کرد و در آن به آخرین تحولات میدانی این کشور پرداخت. رهبر انصارالله سپس به حمله روز یکشنبه ائتلاف سعودی به زندان اسرای جنگی در استان ذمار( واقع در 99 کیلومتری صنعا) اشاره و «جنایت» ائتلاف سعودی-آمریکایی علیه اسرای جنگی زندان ذمار را محکوم کرد. وی تاکید کرد که جنایت دشمنان علیه اسرای جنگی، حکایت از کینه‌توزی و انحطاط اخلاقی و انسانی و سردرگمی ائتلاف متجاوز و به بن بست رسیدن آن در جنگ یمن دارد.

الحوثی افزود، جنایت ائتلاف در حق اسرای جنگی یمن، نشان می‌دهد که ائتلاف سعودی ریختن خون آحاد ملت این کشور حتی طرفداران خود را مباح می‌داند. وی در ادامه به مسئله خیانت برخی از یمنی‌ها اشاره کرد و گفت که ائتلاف متجاوز سعودی، خیانتکاران را در خط مقدم جنگ قرار می‌دهد، اما هنگامی که خط مقدم را ترک می‌کنند، اقدام به قتل آنها می‌کند. رهبر جنبش انصارالله یمن خاطر نشان کرد، عربستان و امارات به خیانتکاران به چشم یک نوع کالا نگاه می‌کنند و هر طوری که می‌خواهند با آنها رفتار می‌کنند. وی در ادامه به تحولات جنوب یمن اشاره کرد و گفت که تحولات اخیر عدن و شبوه نشان داد که ائتلاف چگونه از خیانتکاران محلی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند. رهبر جنبش انصارالله خطاب به خیانتکاران گفت، کسانی که استقلال و کرامت خود را می‌فروشند، به شدت بیچاره و درمانده هستند.اگر هیچ موضعی در قبال حمله دشمنان به اسرای جنگی نمی‌گیرید، بسیار در خسران هستید.

نوشتن نظر