شهرک راهبردی «خان شیخون» در سوریه به طور کامل محاصره شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»شهرک راهبردی «خان شیخون» در سوریه به طور کامل محاصره شد

شهرک راهبردی «خان شیخون» در سوریه به طور کامل محاصره شد

يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نیروهای ارتش سوریه توانستند با آزادی مزارع و بلندی‌های اطراف شهرک «خان شیخون» این منطقه راهبردی را به محاصره خود در آورند.


نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان «ادلب» با حرکت از سمت شهرک «مدایا» مزارع و بلندی‌های اطراف «خان شیخون» را آزاد کرده و تروریست‌ها را در این شهرک بسیار مهم به محاصره در آوردند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، در این حملات که با آتش سنگین توپخانه و حملات هوایی همراه بود، نیروهای ارتش سوریه توانستند بلندی‌های «النار» که مشرف به منطقه است را به کنترل خود در آورند.

جنگنده‌های روسیه و سوریه نیز مواضع تروریست‌های جبهة النصره را در «خان شیخون»، «رکایا»، «کفرسجنه» و «شیخ مصطفی» که در جنوب ادلب واقع شده‌اند بمباران کرده و مسیر امدادی تروریست‌ها و تعدادی از مراکز آنها را منهدم کردند.

بامداد جمعه گذشته نیروهای سوری موفق شدند با پیشروی در شمال شهرک «الهبیط» شهرک «مدایا» و ارتفاعات غربی آن را آزاد کنند.

عملیات در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه که دروازه ورود به عملیات وسیع آزادسازی «ادلب» (آخرین استان تحت اشغال تروریست‌ها) محسوب می‌شود، از اردیبهشت ماه آغاز شده است. در این میان دو مرحله اعلام آتش‌بس با کارشکنی تروریست‌های جبهة النصره همراه شده و دور جدید حملات پس از سیزدهمین نشست آستانه در دهم مرداد آغاز شده است.

اهمیت شهرک «خان شیخون»

اما در خصوص شهرک «خان شیخون»؛ این شهرک با توجه به اینکه مشرف بر مسیرهای اصلی و حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این مسیرها باعث شده که خان شیخون، حلقه وصل بین ریف‌های شرقی، غربی و شمالی بر ادلب باشد.

آزادسازی خان شیخون، گام نخست برای بازگشایی مسیر بین پایتخت اقتصادی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است. اما از نظر نظامی، باعث خواهد شد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی «کفرسجنة» و «معرة النعمان» پیشروی کند؛ منطقه‌ای که حلقه وصل مسیرهای بین‌المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.

همچنین تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به معنای تسلط کامل بر منطقه‌ای به وسعت صدها کیلومتر مربع از ریف شمالی حماه از جمله منطقه موسوم به «مثلث مرگ» است؛ مثلثی که شهرکهای «الزکاة»، «اللطامنة» و «کفرزیتا» را به هم وصل می‌کند و با آزادی الزکاه، یک ضلع آن آزاد شد.

نوشتن نظر