جدایی یکی از فرماندهان یمنی طرفدار امارات و پیوستن به انصارالله
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»جدایی یکی از فرماندهان یمنی طرفدار امارات و پیوستن به انصارالله

جدایی یکی از فرماندهان یمنی طرفدار امارات و پیوستن به انصارالله

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یکی از فرماندهان ارشد نیروهای یمنی مورد حمایت ائتلاف سعودی-اماراتی، جدایی خود از این ائتلاف را اعلام و به نیروهای ارتش یمن و انصارالله در صنعاء پیوست.


به گزارش پایگاه خبری مساء‌پرس، سرگرد «قاسم احمد الخضری»، فرمانده نیروهای پشتیبانی «تیپ چهارم گارد ریاست جمهوری» وابسته به نیروهای «طارق صالح» و مورد حمایت ائتلاف سعودی و اماراتی، از این ائتلاف جدا شد و به نیروهای انقلابی یمن پیوست.

سرگرد الخضری بامداد جمعه (۱۸ مرداد) گفت که علت انشقاق او از نیروهای مورد حمایت امارات، این است که این نیروها، در تصمیم‌گیری خود تنها از امارات حرف شنوی دارند و تصمیماتی را اجرا می‌کنند که به ضرر منافع یمن تمام می‌شود.

جدایی یکی از فرماندهان یمنی طرفدار امارات و پیوستن به انصارالله

او گفت که نیروهای یمنی مورد حمایت ائتلاف مذکور، به عنوان سلاح‌ها و سوخت برای نبردهای این ائتلاف متجاوز به یمن به‌کار‌گرفته می‌شوند و ائتلاف مذکور به دنبال نابودی یمنی‌ها است و از گروه‌های مسلحی حمایت می‌کند که با یکدیگر درگیر‌ هستند.

دامنه انشقاق‌ها در بین نیروهای یمنی مورد حمایت ائتلاف مشترک سعودی و اماراتی اخیرا گسترش یافته و بنا بر گفته سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن (دولت نجات ملی)، طی هفته‌های گذشته ۲۰۰۰ نفر از نیروهای ائتلاف جدا و به نیروهای دولت نجات ملی ملحق شده‌اند

نوشتن نظر