سقوط چند نهاد وابسته به دولت مستعفی یمن در عدن
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»سقوط چند نهاد وابسته به دولت مستعفی یمن در عدن

سقوط چند نهاد وابسته به دولت مستعفی یمن در عدن

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

برخی منابع خبری از اقدام امارات در تصرف برخی مقرهای نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» خبر دادند.


منابع خبری نزدیک به «شورای انتقالی جنوب» امروز پنجشنبه از سقوط برخی مقرهای نظامی وابسته به دولت «عبد ربه منصور هادی» در عدن در جنوب یمن خبر دادند.

شورای انتقالی از نیروهای تحت حمایت امارات در جنوب یمن است که سال 2017 تشکیل شده است و هم‌اکنون در شهر عدن در حال درگیری نظامی با دولت منصور هادی است که تحت حمایت عربستان سعودی قرار دارد.

وبگاه خبری «عدن سبق» عصر پنجشنبه گزارش کرد که «نیروهای شورای جنوبی موفق شدند اردوگاه طارق و مقر تیپ سوم که مأمور حفاظت از کاخ ریاست جمهوری در منطقه خورمکسر در شرق عدن هستند، از نیروهای دولت [هادی] پاکسازی کنند».

این وبسایت به نقل از منابع میدانی گزارش کرد که نیروهای شورای جنوبی وارد درگیری شدیدی با نیروهای وابسته به دولت هادی شدند و موفق شدند ضربات شدیدی بر آنان وارد کنند. آنها موفق شدند اردوگاه طارق را به شکل کامل و مقر تیپ سوم را تا حدی زیاد از کنترل نیروهای وابسته به دولت [هادی] خارج و پاکسازی کنند.

به گفته این وبسایت، نیروهای شورای جنوبی که از حمایت امارات برخوردارند، قصد پاکسازی کاخ ریاست جمهوری را هم دارند و معتقدند که این کاخ در اختیار عناصر حزب «الاصلاح» (شاخه اخوان المسلمین در یمن) قرار دارد.

وبگاه خبری «المشهد الیمنی» نیز گزارش کرد که فرمانده یکی از تیپ‌های مأمور حفاظت کاخ ریاست جمهوری در درگیری‌های امروز پنجشنبه کشته شد. به گفته این سایت، فرمانده تیپ سوم در درگیری‌های امروز مجروح شد و در نهایت به دلیل وخامت جراحتش کشته شد.

در مقابل همچنین «مختار النوبی» یکی از فرمانده‌هان شبه‌نظامیان شورای انتقالی نیز از ناحیه کتف مجروح شده است.

همچنین وبگاه خبری «الخبر الیمنی» گزارش کرد که «منابع میدانی در شهر عدن می‌گویند که بخش‌هایی از تیپ سوم که مأمور حفاظت از کاخ ریاست جمهوری در جبل حدید هستند، تحت کنترل نیروهای شورای انتقالی قرار گرفته است. این مقر، مشرف بر منطقه کاخ معاشیق در محله کریتر عدن است».

این منبع خبری افزود: منابع میدانی می‌گویند که نیروهای شورای انتقالی همچنین موفق شده‌اند که مقر نخست‌وزیری و مجتمع قضایی در شهرستان خور مکسر در شرق شهر عدن را تحت کنترل خود بگیرند و قصد دارند با حمله به مقر تیپ چهارم در دار سعد آن را نیز از کنترل نیروهای هادی خارج کنند

 

العالم

نوشتن نظر