سخنگوی نُجَباء: امپراتوری مقاومت شکل گرفته است/ رهبر ایران جبروت امریکا را درهم شکست
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»سخنگوی نُجَباء: امپراتوری مقاومت شکل گرفته است/ رهبر ایران جبروت امریکا را درهم شکست

سخنگوی نُجَباء: امپراتوری مقاومت شکل گرفته است/ رهبر ایران جبروت امریکا را درهم شکست

يكشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مهندس الشِمَّری در گفتگو با حجت‌الاسلام ذوالنوری با اشاره به اینکه امپراتوری محور مقاومت برای ظهور زمینه‌سازی می‌کند، بر تبعیت نُجَباء از مقام معظم رهبری و مرجعیت تأکید کرد.


به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در بهارستان با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

مهندس «نصر الشمری» در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین «مجتبی ذوالنوری»، توفیقات جمهوری اسلامی ایران را مایه افتخار همه مسلمانان از جمله شیعیان عراق خواند و گفت: برای تبریک گفتن این پیروزی‌ها به ایران سفر کرده‌ام.

وی ادامه داد: فارغ از پیروزی‌های گذشته محور مقاومت، اسقاط پهپاد امریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی نشان داد که قدرت محور مقاومت تنها در عرصه نظری نیست و این محور در میدان عمل هم قدرت دارد.

معاون دبیرکل نُجَباء افزود: غربی‌ها از هلال شیعی یا امپراتوری ایران سخن می‌گویند، ولی در واقع این امپراتوری محور مقاومت است که برای ظهور زمینه‌سازی می‌کند.

الشِمَّری ضمن اشاره به مقابله دائمی شیعیان عراق با استبداد داخلی و اشغالگران خارجی، اظهار داشت: مستکبران به بهانه إعطای آزادی وارد عراق شدند و شیعیان را تحریک کردند که علیه اهل‎سنت عملیات انتقام‌جویانه انجام دهند، اما رهبری حکیمانه مراجع شیعه مانع از این اقدام شد.

وی در ادامه یادآور شد: شیعیان عراق خسارت زیادی به اشغالگران وارد کردند. فرماندهی نیروهای مسلح امریکا در منطقه اعلام کرد که ۸۰ درصد خسارت‌هایش در عراق از جانب گروه‌های شیعی مورد حمایت ایران بوده است.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء، شکل‌گیری داعش را ناشی از توطئه امریکا برای ورود مجدد به عراق دانست و گفت: امریکایی‌ها چند سال پیش با امضای توافقنامه‌ای از عراق عقب‌نشینی کردند، ولی به بهانه مبارزه با داعش، دوباره نیروهایشان را برگرداندند.

مهندس الشِمَّری خاطرنشان ساخت: در حالی که امریکایی‌ها می‌گفتند ۲۰ سال طول می‌کشد تا عراقی‌ها داعش را شکست بدهند، مردم عراق با فتوای آیت‌الله سیستانی و حمایت ایران و حزب‌الله بر داعش غلبه کردند.

وی افزود: طبق برآوردها، ۱۱ هزار نظامی امریکایی هم‌اکنون به بهانه مقابله با داعش در خاک عراق حضور دارند و البته دلیل اصلی آن‌ها مبارزه با گروه‌های هم‌پیمان جمهوری اسلامی و تحت نظر داشتن ایران است.

معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به پیگیری نمایندگان مجلس عراق برای اخراج امریکایی‌ها، از ریاست پارلمان عراق به‌خاطر مسکوت گذاشتن این طرح انتقاد کرد.

نصر الشِمَّری همچنین گفت: طرحی در دستور کار کنگره امریکا قرار دارد که بر اساس آن، هر عراقی طرفدار ایران (اعم از فرد یا گروه) تحریم می‌شود. در صورت تصویب این طرح، گروه‌های مقاومت عراقی روابط بغداد ـ واشنگتن را قطع و سفیر امریکا را اخراج می‌کنند.

معاون دبیرکل نُجَباء اضافه کرد: امریکایی‌ها تاکنون نتوانسته‌اند به‌صورت رسمی در مناطق شیعه‌نشین عراق پایگاه نظامی ایجاد کنند و ما آن‌ها را به این چالش دعوت کرده‌ایم که ـ اگر جرأت دارند ـ چنین کاری را انجام بدهند.

وی در پایان دیدار خود با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پیروی از مقام معظم رهبری و مرجعیت را افتخار مقاومت اسلامی نُجَباء خواند و تصریح کرد: چنین رهبری جبروت امریکا را درهم شکست.

العالم

نوشتن نظر