انتقاد شدید چین از اقدام آمریکا در تحریم ظریف
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»انتقاد شدید چین از اقدام آمریکا در تحریم ظریف

انتقاد شدید چین از اقدام آمریکا در تحریم ظریف

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی وزرات خارجه چین با اشاره به تناقض آشکار بین اظهارات و اقدامات آمریکا، اعلام کرد‌ که تحریم آمریکا علیه وزیر خارجه ایران، از لحاظ حقوقی اقدامی بسیار شدیدالحن بوده و کمکی به حل و فصل مشکلات نمی‌کند.

 


"هوآ چون‌اینگ" سخنگوی رسمی وزرات امور خارجه چین امروز پنجشنبه اعلام کرد که مقاماتت پکن شدیداً مخالف تحریم‌های یک‌جانبه دولت آمریکا علیه "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران هستند و از واشنگتن می‌خواهند تا برای حمایت از صلح و ثبات در منطقه تلاش بیشتری کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: «ما به اظهارات مقامات آمریکایی و واکنش خود آقای ظریف به این مسئله توجه کرده‌ایم. مواضع طرف چینی در این باره کاملا مشخص است. دولت چین مخالف این اقدام یکجانبه آمریکاست که از لحاظ حقوقی یک اقدام شدیداللحن بشمار می رود. ما معتقدیم که این مسئله هیچ کمکی به حل و فصل اوضاع نمی‌کند.»

این دیپلمات افزود: «مقامات پکن تأکید دارند که مذاکره و گفت‌وگو، اصلی ترین راه حل مشکلات است. آمریکا بارها اعلام کرده که حاضر به گفت‌وگو با ایران بدون هیچ پیش شرطی است و ما امیدوار هستیم که اظهارات و اقدامات آمریکا با یکدیگر مغایرت نداشته باشد.»

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین ابراز امیدواری کرد که آمریکا تلاش بیشتری در جهت ایجاد صلح و امنیت در منطقه خلیج فارس انجام داده و از «افزودن روغن بر آتش» کنونی بپرهیزد.

دولت آمریکا روز چهارشنبه وزیر خارجه ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. به گفته یک مقام بلندپایه در دولت آمریکا، واشنگتن دیگر ظریف را به عنوان فرد دارای اولویت در ارتباطات به رسمیت نمی شناسند. آقای ظریف هم در واکنش به این اقدام اعلام کرده، آمریکا از آن جهت او را مورد تحریم قرار داده به خاطر اینکه وی را تهدیدی برای نقشه‌های آمریکا می داند.

تسنیم

نوشتن نظر