آمریکا: قبل و بعد از سرنگونی پهپاد «گلوبال‌هاوک» ۶ اخطار از ایران گرفتیم
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»آمریکا: قبل و بعد از سرنگونی پهپاد «گلوبال‌هاوک» ۶ اخطار از ایران گرفتیم

آمریکا: قبل و بعد از سرنگونی پهپاد «گلوبال‌هاوک» ۶ اخطار از ایران گرفتیم

چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان تروریستی سنت‌کام سه‌شنبه گفته هواپیماها و پهپادهای آمریکایی قبل و بعد از سرنگونی پهپاد «گلوبال هاوک» ۶ مورد اخطار از ایران دریافت کرده‌اند.

یک سخنگوی سازمان تروریستی «سنت‌کام» امروز سه‌شنبه گفته هواپیماها و پهپادهای آمریکایی قبل و بعد از ساقط شدن پهپاد « آر کیو-۴ گلوبال هاوک» ۶ مورد اخطار از ایستگاه‌های پدافند هوایی ایران دریافت کرده‌اند.

«بیل اربن»، یکی از سخنگوهای سازمان تروریستی سنت‌کام گفته مقام‌های این سازمان به این جمع‌بندی رسیده‌اند ظرف ۱۲ ساعت قبل و بعد از سرنگونی این پهپاد ایستگاه‌های پدافند هوایی ایران ۶ بار از هواپیماها یا پهپادهای آمریکا سوالاتی مطرح کرده یا به آنها هشدار دادند.

مقام آمریکایی علی‌رغم این ادعا کرده ایران قبل از سرنگون کردن « آر کیو-۴ گلوبال هاوک» اخطاری به این هواپیما نداده است.

این در حالی است که سردار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ۳۱ خردادماه گفته که هواپیمای آمریکایی قبل از سرنگون شدن ۴ اخطار دریافت کرده است.

ایشان در جمع خبرنگاران گفت: « قرارگاه پدافند هوایی ارتش ۱۰ دقیقه قبل از شلیک یعنی ۰۳:۵۵ دقیقه بامداد دوبار اخطار می‌دهد و با توجه به اینکه وارد فضای کشور شد توسط یگان مستقر که متعلق به پدافند هوافضای سپاه بود مورد اصابت قرار می‌گیرد و در مجموع ۴ بار در ساعت‌های ۰۲:۰۵ بامداد دوبار و۰۳:۵۵ دقیقه دوبار دیگر اخطار دادیم که عین چهار بار هم توجهی نشد.»

ایران ۳۰ خردادماه اعلام کرد پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا را پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

پایگاه «Military.com» که مصاحبه با مقام سازمان تروریستی سنت‌کام را انجام داده نوشته در روز سرنگونی پهپاد « آر کیو-۴ گلوبال هاوک» بیش از ۱۲ هواپیمای نظامی آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند.

بعد از سرنگونی پهپاد گلوبال‌هاوک، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شده قصد حمله به ۳ نقطه در داخل ایران داشته، اما این حملات را ۱۰ دقیقه قبل از آغاز آن لغئ کرده است.

با آنکه ترامپ دلیل لغو تصمیم ادعایی برای حمله به نقاطی در ایران را بیم از تلفات آن دانسته بود، کارشناسان و تحلیلگران گفته‌اند دلیل اصلی لغو این حملات نگرانی ترامپ از پاسخ ایران و تبعات حمله بوده است.

ترامپ، بعد از آنکه انتقادها از او به دلیل دامن زدن به تنش‌ها با ایران و عدم پاسخ به سرنگونی پهپاد آمریکایی شدت گرفت پنجشنبه ۲۷ خردادماه ادعا کرد ناو آمریکایی «یو. اس. اس. باکسر» یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است.


فارس

نوشتن نظر