انجمن حقوق بشر بحرین: ثبت 791 مورد شکنجه در زندان های آل خلیفه طی سال گذشته میلادی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»انجمن حقوق بشر بحرین: ثبت 791 مورد شکنجه در زندان های آل خلیفه طی سال گذشته میلادی

انجمن حقوق بشر بحرین: ثبت 791 مورد شکنجه در زندان های آل خلیفه طی سال گذشته میلادی

چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در نشستی خبری در بیروت پایتخت لبنان، درباره وضعیت نابسامان حقوق بشر در بحرین سخن گفت.


"باقر درویش" رئیس مرکز حقوق بشر بحرین گفت: بحرین در وضعیتی خاص در زمینه شکنجه به سر می برد، به گونه ای که از نیروی امنیتی به خاطر شکنجه کردن استقبال می شود و با افتخار می گوید که من جلاد هستم و شکنجه جز علاقمندی های من است.

وی افزود: همپیمانان بحرین یعنی انگلیس و آمریکا باید به پیامدهای سرکوبگری را در نظر بگیرند و مقامات بحرینی را برای تغییر شیوه خود در ساکت کردن مخالفان تحت فشار قرار دهند.

در این نشست خبری، "وانیسا باسیل" رئیس سازمان اطلاعرسانی برای صلح نیز سخنرانی کرد و بر لزوم احترام به حقوق بشر و آزادی های فردی و گروهی در همه کشورهای عربی تاکید کرد و به ویژه خواستار رعایت حقوق اختلاف نظر و تجمع آزادی بیان و عقیده شد.

سخنگوی این سازمان گفت که ایجاد صلح واقعی در جامعه بدون تضمین حقوق اقلیت ها و فرقه ها و گروه ها امکان پذیر نیست و باید به حقوق افراد در اظهار عقیده و نظر و آزادی احترام گذاشته شود.

وی همچنین گفت که صلح بدون حقوق بشر وجود نخواهد داشت و بدون وجود مقامات عادل، مسئول و دموکرات حقوق بشر نیز وجود نخواهد داشت.

درویش، جنایت و شکنجه را یکی از اصول اساسی ابزارهای سرکوب آزادی و نقض حقوق بشر در بحرین برشمرد و گفت: ارتکاب شکنجه به اقدام عادی از سوی سرویس های امنیتی است و مقامات بحرینی در زمینه شکنجه با شوک الکتریکی به شکل خاصی شهره شده اند.

وی گفت که از سال 2011، درخصوص 21 نوع از انواع بدرفتاری و شکنجه در داخل زندان های بحرین تحقیق و 791 مورد شکنجه و بدرفتاری در زندان های بحرین ثبت شده است.

درویش گفت: مقامات بحرینی مانع از برگزاری دادگاه برای شکنجه گران و حامیان سیاست ارعاب و تهدید در بحرین می شوند.

همچنین "رینا وهبی" که مسئول فراخوان یاری در سازمان عفو بینالملل است، گفت: رهبران معارضان از اکثریت شیعه هستند، و این باعث می شود که بازداشت و یا سلب تابعیت بحرینی، همیشه آنها را تهدید می کند.

نوشتن نظر