تاکید «بشار الجعفری» بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تاکید «بشار الجعفری» بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی

تاکید «بشار الجعفری» بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی

سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با اشاره به اقدامات سازمان‌یافته رژیم صهیونیستی در کوچ اجباری فلسطینیان ساکن قدس شرقی، اظهار داشت مواضع سوریه در قبال فلسطین و حق بازگشت آوارگان ثابت است.


«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست سه‎شنبه شب شورای امنیت درباره اوضاع غرب آسیا، اقدام تازه رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان در قدس شرقی را محکوم کرد.

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح دیروز (دوشنبه) پس از بیرون کردن فلسطینیان از منازل خود، ده‌ها دستگاه خانه را در منطقه «وادی الحمص» در جنوب شرق قدس منهدم کردند.

وی در ادامه با تاکید بر حق بازگشت فلسطینیان گفت مواضع سوریه در خصوص حق تعیین سرنوشت فلسطین و برپایی دولت مستقل به پایتختی قدس ثابت است.

به گزارش سانا، الجعفری اظهار داشت جولان اشغالی بخش جدایی‌ناپذیر سوریه است و به زودی از اشغالگری رژیم صهیونیستی آزاد و بازپس گرفته می‎شود.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود: «اسرائیل به اقدامات هدفمند خود برای سیطره بر اراضی و دارایی‌های اهالی جولان اشغالی و تجاوزاتش علیه سوریه با هدف حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد».

بشار الجعفری خواستار پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی بر اراضی عربی شد و تاکید کرد، ادامه این اشغالگری‌ها، برای هیبت و اعتبار منشور و اصول قوانین بین‌المللی بسیار خطرناک است.

فارس

نوشتن نظر