طراوت بارش باران در آستانه گرم ترین ماه سال در ۱۱ استان کشور
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»طراوت بارش باران در آستانه گرم ترین ماه سال در ۱۱ استان کشور

طراوت بارش باران در آستانه گرم ترین ماه سال در ۱۱ استان کشور

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران طی امروز، فردا و روز چهارشنبه در ۱۱ استان کشور خبر داد.


بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی در ساعات بعداز ظهر و اوایل امشب برای برخی مناطق استان‌های هرمزگان، فارس، جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برف و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه) علاوه بر این مناطق در برخی مناطق زاگرس مرکزی نیز افزایش ابر،‌ رگبار پراکنده همراه با صاعقه و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

طی سه روز آینده در استان‌های خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل، جنوب خراسان رضوی، یزد، شرق کرمان، جنوب سمنان و شرق اصفهان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد.

بنابر اعلام سازمان هواشناسی کشور، در ساعات بعدازظهر امروز و اوایل شب برای ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های سمنان، گلستان، تهران،‌البرز و قزوین و روز سه شنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات استان زنجان نیز رگبار و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر، گفته که طی دوشنبه و سه‌شنبه در استان‌های گیلان و مازندران، افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست و از یکشنبه تا پنجشنبه 98/5/3 در سایر مناطق کشور جو پایداری پیش بینی می‌شود.

بنابر این گزارش فردا سه شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

العالم

نوشتن نظر