روسیه: استدلال ایران در ماجرای توقیف نفتکش ها قانع کننده تر از انگلیس است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»روسیه: استدلال ایران در ماجرای توقیف نفتکش ها قانع کننده تر از انگلیس است

روسیه: استدلال ایران در ماجرای توقیف نفتکش ها قانع کننده تر از انگلیس است

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: استدلال ایران در توقیف نفتکش انگلیسی قانع کننده تر از دلایل مقام های انگلیسی و دولت محلی جبل الطارق در توقیف نفتکش ایرانی است.


سرگئی ریابکوف روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: بدیهی است که استدلال‌هایی که طرف ایرانی برای اثبات اقدامات خود در مورد نفتکش انگلیسی ارائه کرد به مراتب قانع کننده تر از استناد به قوانین تحریمی اتحادیه اروپا است که از سوی مقام‌های دولت محلی جبل الطارق با حمایت لندن در هنگام توقیف نفتکش ایرانی مطرح شد.
ریابکوف افزود: استدلال‌های ایران به مراتب درست تر از استدلال‌های جبل الطارق و لندن است که راهزنی دریایی می‌کنند اما ایران مراقب محیط زیست تنگه هرمز است.

پس از دو هفته از اقدام ماجراجویانه نیروهای انگلیسی درخصوص توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران به نام «گریس ۱» درتنگه جبل الطارق به بهانه تحریم سوریه از سوی اتحادیه اروپا و خودداری لندن از آزادسازی آن به رغم تلاش های دیپلماتیک تهران، این بار ایران یکی از نفتکش های انگلیسی با نام "stena impero" را هنکام عبور از تنگه هرمز به خاطر نقض مقرارت بین المللی دریایی توقیف کرده است.

عصر روز جمعه (۲۸ تیر ماه 398 ) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام استینا ایمپرو " "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

نوشتن نظر