حماس: به روابط با ایران افتخار می کنیم
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»حماس: به روابط با ایران افتخار می کنیم

حماس: به روابط با ایران افتخار می کنیم

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اسامه حمدان از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی "حماس" پس از دیدار با امیرعبداللهیان دستار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کرد: ما به روابط خود با ایران افتخار می کنیم و آن را روابط راهبردی و به نفع ملت و آرمان فلسطین و به نفع همه کشورهای منطقه می دانیم.

حمدان ظهر امروز در پایان دیدار با "حسین امیرعبداللهیان" دستار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در محل سفارت ایران در بیروت، اظهار داشت: این دیدار در چارچوب دیدارهای متعددی است که در فضای مثبت و موفقیت آمیز با مسئولان جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

من و همکارانم با آقای عبداللهیان دیدار داشتیم و این دیدار همچون گذشته خوب و برادرانه و توام با اتفاق نظر درخصوص مسایل روز و مشکلات کنونی بود.

حمدان تصریح کرد: در این دیدار در مورد طرح موسوم به "معامله قرن" و تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای از بین بردن آرمان فلسطین، انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر گفت وگو شد.

وی ادامه داد: تلاش آمریکا و اسرائیل برای از بین بردن حق بازگشت پناهجویان فلسطینی به وطن خود، نشست منامه با حضور رژیم صهیونیستی و بعضی از کشورهای منطقه از دیگر مسائل مورد بحث در این دیدار بود.

حمدان افزود: ما بر محکومیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید داریم و اعلام می کنیم چنین گام هایی به نفع رژیم صهیونیستی است و سودی برای مساله فلسطین ندارد و حتی به نفع کشورهای منطقه نیز نمی باشد و برخلاف تصورات آنها زیان بزرگی برای منطقه خواهد داشت.

وی گفت: همچنین در این دیدار تاکید کردیم مقاومت فلسطین برای رویارویی با هر تجاوزی به طور کامل آماده است.

حمدان ادامه داد: در خصوص پناهجویان فلسطینی تاکید داریم حمایت از آنان و حقوقشان مسئولیتی است که بر عهده همه طرف ها است و اعمال فشار بر پناهجویان با هدف دست کشیدن از حقوق خود به نتیجه نخواهد رسید بلکه پایبندی و اصرارشان برای احقاق حقوق را دوچندان خواهد کرد، بخصوص اینکه اکنون در لبنان شاهد رخدادهای تاسف برانگیزی در حق پناهجویان فلسطینی هستیم و معتقدیم منطق سیاسی باید بر این اساس باشد که پناهجویان فلسطینی بخشی از قدرت لبنان در اعلام مخالفت با معامله قرن و شرایط و خواسته های آمریکا محسوب شوند و این موضوع را در نظر داشت که آمریکایی ها می خواهند شرایط و خواسته های خود را بر منطقه و بر لبنان تحمیل کنند.

حمدان در توضیح این مطلب افزود: اعطای حقوق انسانی و اجتماعی فلسطینی ها و فراهم کردن شرایط زندگی عزتمند برای آنان در لبنان همواره یک نقطه قوت برای این کشور و آرمان فلسطین بوده است. در تلاشیم این مساله را بدون هیچ ضرر و زیانی برای لبنان و فلسطین حل و فصل کنیم و درخواستمان این است که موضع گیری فلسطینی ها به روشنی و به شکل صریح درک شود، ما ملتی هستیم که علیه اشغالگری قیام کرده و به هیچ عنوان قبول نمی کنیم به ملت فلسطین و کرامت آنان توهین شود.

وی گفت: به جز تعامل مبتنی بر منطق برادری و همکاری مشترک با پناهجویان فلسطینی را نمی پذیریم، همه ما باید برای رویارویی با تجاوزات اسرائیل و تلاش آن برای از بین بردن قضیه فلسطین متحد باشیم.

اظهارات حمدان درحالی است که قانون جدید کار در لبنان مبنی بر اعمال برخی محدودیت ها در خصوص کارگران خارجی از جمله پناهجویان فلسطینی، از روز گذشته اعتراضاتی را در اردوگاه های فلسطینی ها به ویژه در دو شهر صور و صیدا در جنوب لبنان به دنبال داشته است.

العالم

نوشتن نظر