الحشد الشعبی بزرگترین پایگاه داعش در دیاله را هدف قرار داد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»الحشد الشعبی بزرگترین پایگاه داعش در دیاله را هدف قرار داد

الحشد الشعبی بزرگترین پایگاه داعش در دیاله را هدف قرار داد

يكشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

منابع امنیتی وابسته به سازمان الحشد الشعبی از هدف قرار گرفتن بزرگترین پایگاه داعش در رشته‌ کوه‌های «حمرین» استان دیاله واقع در شرق عراق خبر دادند.


به گزارش السومریه نیوز، «زیاد خلیفه التمیمی» فرمانده تیپ بیست و چهارم الحشد الشعبی روز شنبه اعلام کرد که بزرگترین پایگاه داعش در رشته کوه‌های «حمرین» استان دیاله (شرق عراق) هدف قرار گرفت.

سازمان الحشد الشعبی در این خصوص بیانیه‌ای را صادر و در آن اعلام کرد که نیروهای آن موفق شدند بزرگترین پایگاه داعش را در رشته کوه‌های صعب‌العبور حمرین هدف قرار دهند.

در این بیانیه به جزئیات مربوط به عملیات الحشد الشعبی و اینکه در حمله به مواضع داعش در حمرین از چه نوع سلاحی استفاده شده، هیچ اشاره‌ای نشده است.

در پایان این بیانیه کوتاه تاکید شده که «پایگاهی که هدف قرار گرفته، حاوی منازل داعشی‌ها و موتور سیکلت و هچنین قبرستان آنها بود».

عملیات نیروهای عراقی علیه هسته‌های پنهان داعش در رشته کوه‌های حمرین در محدوده خط مرزی استان کرکوک و صلاح الدین از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در پی شکست داعش در عراق در سال ۲۰۱۷، عناصر زیادی از داعشی‌ها در رشته کوه‌های حمرین مستقر شده‌اند و علاوه بر آن،‌ تعداد زیادی از عناصر تروریستی در جریان عملیات چند ماه گذشته نیروهای عراقی از استان‌های مجاور به خصوص دیاله متواری و در رشته کوه‌های حمرین مخفی شدند.

یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش نیز دیروز در منطقه «الحفایر» استان دیاله، به دست نیروهای الحشد الشعبی کشته شده بود.

یک منبع امنیتی حاضر در دیاله در این باره گفت که نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند «امیر» داعش در منطقه «الحفایر» را از پای درآورند.

فارس

نوشتن نظر