خوشحالی شبکه یهودیان از مقابله اپل و گوگل با حزب الله
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»خوشحالی شبکه یهودیان از مقابله اپل و گوگل با حزب الله

خوشحالی شبکه یهودیان از مقابله اپل و گوگل با حزب الله

يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مشرق: اپل و گوگل نرم‌افزار کاربردی پخش برنامه‌های تلویزیونی شبکه  المنار را باز حذف کردند.

نرم‌ افزارهای کاربردی Apple iTunes و Google Play برای پخش برنامه ایستگاه تلویزیونی المنار که وابسته به سازمان حزب‌الله لبنان است، حذف شده‌اند که این مسئله دسترسی کاربران به این برنامه‌ها را در سیستم عامل آیفون و اندروئید غیرممکن می‌سازد.

هرچند که اتحادیه اروپا اخیراً درخواست اسرائیل مبنی بر قرار دادن حزب‌الله در فهرست سازمانهای تروریستی را نپذیرفته است اما این گروه و شبکه تلویزیونی وابسته به آن از سوی آمریکا و دیگر کشورها به عنوان سازمانهای تررویستی شناخته می‌شوند.

شبکه خبری یهودیان(JN1) در مصاحبه‌ای با "تال اوفر"(Tal Ofer) نماینده بریتانیا در پارلمان یهودیان اروپا پرسید که طرح ممنوعیت استفاده از نرم افزار کاربردی اپل و گوگل برای پخش برنامه‌های تلویزیون المنار چه واکنشی را در کمیته‌های یهودیان به دنبال داشته است.

تال اوفر، نماینده بریتانیا در پارلمان یهودیان اروپا:

"این تصمیم بسیار خوبی است، چون نشان می‌دهد که حزب‌الله یک سازمان تروریستی است و این دقیقاً همان چیزی است که می‌خواهیم در اتحادیه اروپا شاهد آن باشیم... در اروپا مشکل اینست که حزب‌الله را بازیگر قانونی می‌دانند چون نماینده دولت لبنان است، چون در ارتش لبنان و سایر ارگانها نفوذ کرده است. با اینحال، حزب‌الله یک گروه تروریستی است که نیروهای مسلح خود را دارد، و برای انجام حملات تروریستی علیه اهداف اسرائیلی و یهودیان در سرتاسر جهان از جانب ایران مورد حمایت مالی قرار می‌گیرد، دست به حملات انتحاری می‌زند و ایدئولوژی آن اسلام‌گرا و بسیاری از آموزه‌های آن ضدیهودی است."

غول‌های دنیای فناوری اطلاعات برای حذف این برنامه کاربردی تحت فشار قرار گرفتند که این نرم‌ افزار را در ماه جولای برای مدت کوتاهی در دسترس کاربران قرار داده بودند تا اینکه گروههای فشار از جمله اتحادیه ضدافتراء به این مسئله اعتراض نمود که شبکه تلویزیونی المنار "بر تبلیغات ضدآمریکایی و ضداسرائیلی تمرکز نموده و نفرت و خشونت را در بین مخاطبان ترویج می‌دهد."

نوشتن نظر