النجباء: اظهارات سفیر عراقی خجالت‌آور است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»النجباء: اظهارات سفیر عراقی خجالت‌آور است

النجباء: اظهارات سفیر عراقی خجالت‌آور است

دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جنبش «النجباء» اظهارات سفیر عراق در آمریکا درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را «خجالت‌آور» و «ذلت‌بار» توصیف کرد.

 


جنبش «النجباء» عراق یکشنبه‌شب به اظهارات سفیر عراق در آمریکا که در آن بر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید داشت، واکنش نشان داد و آن را شرم‌آور خواند.

به گزارش المیادین، جنبش النجباء گفت که «اظهارات سفیر عراق در آمریکا درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خجالت‌آور و ذلت‌بار است».

جنبش النجباء افزود: «آنچه ما درباره جاسوسی فرمانده عملیات الانبار با نیروهای آمریکایی شنیده‌ایم،‌ کمتر از آن چیزی است که از او درباره فریب نیروهای عراقی گفته می‌شود».

وزارت خارجه عراق نیز دیروز با صدور بیانیه‌ای به این اظهارات سفیر عراقی واکنش نشان داده بود و در آن با رد اشغالگری در خاک فلسطین توسط رژیم صهیونیستی گفت که هیچ رابطه‌ای با این رژیم ندارد و به اصل تحریم آن، پایبند است.

وزارت خارجه عراق ضمن انتقاد از غصب خاک فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، خاطر نشان کرد که هیچ رابطه‌ای با این رژیم ندارد و به اصل تحریم آن، پایبند است.

در این بیانیه تاکید شد که عراق «در محافل منطقه‌ای و بین‌المللی در طول تاریخ حامی مسئله فلسطین و مبارزه ملت فلسطین و دفاع از حقوق آن بوده است».

بغداد همچنین خاطر نشان کرد که حتی یک روز از موضع خود دست بر نداشته است و هر گونه عادی‌سازی رابطه با این رژیم اشغالگر را نمی‌پذیرد؛ رژیمی «که می‌کشد، آواره می‌کند و زندگی انسانها را با ظلم و تجاوز نابود می‌کند».

نوشتن نظر