نوجوان مسیحی ۳۰ روز روزه گرفت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»نوجوان مسیحی ۳۰ روز روزه گرفت

نوجوان مسیحی ۳۰ روز روزه گرفت

يكشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک نوجوان مسیحی در شرق لندن برای همراهی با همکلاسی مسلمان و نشان دادن همبستگی با او ۳۰ روز ماه مبارک رمضان را روزه گرفت.

یک دانش آموز مسیحی در دبیرستان هگرستون در شهر لندن؛ برای حمایت از همکلاسی مسلمان و تشویق دیگر دانش آموزان برای غذا نخوردن جلوی فرد روزه، 30 روز ماه مبارک رمضان را همراه با او روزه گرفت.

اموی گرانت در ایام ماه مبارک رمضان برای نشان دادنش همبستگی با همکلاسی مسلمان خود محمد کوثر، 14 ساله، 30 روز ماه رمضان را به روزه داری پرداخت.

اموی 14 ساله گفت: ما همیشه در غذاخوری مدرسه روبروی هم می نشستیم و من می دانستم اگر غذا بخورم چقدر برای او سخت است برای همین نیز تصمیم گرفتم همراه با او روزه بگیرم.

وی افزود: تا وقتی این کار را نکرده بودم نمی دانستم که چقدر سخت است. زیرا ما فقط در یک فاصله زمانی محدود می توانستیم غذا بخوریم. اما من قاطعانه می خواستم این کار را انجام دهم زیرا قصد داشتم از او حمایت کنم و به همین جهت نیز به آن پایبند ماندم. اعتراف می کنم که سخت بود اما خوشحالم که این کار را انجام دادم.

محمد هم گفت: من واقعا به او افتخار می کنم که روزه خود را نگه داشت. او دوست فوق العاده ای است که چنین کاری برای من و همراه با من انجام داد. دیدن غذا خوردن همکلاسی ها در ایام رمضان خیری سخت است و من می دانم که این کار برای او اسخت بود اما او انجامش داد.

محمد افزود: ما مسلمانان برای بزرگداشت رمضان روزه می گیریم، به علاوه می خواهیم حال کسانی را در جهان که به اندازه کافی غذا برای خوردن ندارند درک کنیم.

گفتنی است اموی تنها غیرمسلمانی نیست که ماه رمضان امسال را روزه گرفته است. چندی پیش خبر رسید که یک معلم غیرمسلمان در لانکشایر برای همراهی با دانش آموزانش روزه گرفته است. کارکنان هندو که در کشورهای عربی به کار مشغول هستند نیز در فضای ماه مبارک رمضان، روزه گرفتند.

نوشتن نظر