توافق آتش بس بین مقاومت و رژیم صهیونیستی در غزه اجرایی شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»توافق آتش بس بین مقاومت و رژیم صهیونیستی در غزه اجرایی شد

توافق آتش بس بین مقاومت و رژیم صهیونیستی در غزه اجرایی شد

دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک منبع آگاه صبح امروز دوشنبه از امضای توافق آتش بس بین رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین در غزه خبر داد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد؛ منابعی در جنبش حماس و جهاد اسلامی اعلام کردند که گروه های مقاومت فلسطینی با آتش بس در نوار غزه موافقت کردند.

پیش از این منابع رسانه ای فلسطینی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی با فشارهای افکار عمومی جهانی ناگزیر به اتش بس تن داده است(بیشتر بخوانید).

این توافق که با تلاش های سازمان ملل متحد و مصر در قاهره انجام شده است، از ساعت 4.30 دقیقه بامداد امروز دوشنبه به وقت محلی اجرایی شده است.

ابو مجاهد، سخنگوی کمیته های مقاومت در این باره گفت که آتش بس سر ساعت چهار و نیم صبح روز دوشنبه (به وقت محلی) وارد مرحله اجرا شده است.

ابو مجاهد تصریح کرد: توافقنامه آتش بس مشروط به این است که رژیم اشغالگر توافق های شکست محاصره غزه را امضا کند؛ همچنین پایبندی به آتش بس باید دو جانبه و متقابل باشد.

شبکه خبری الاقصی و شبکه ماهواره ای فلسطین الیوم، نزدیک به جنبش جهاد اسلامی از امضای توافقنامه آتش بس و آغاز اجرای آن از ساعت چهار و نیم صبح امروز دوشنبه خبر دادند.

دیشب نیز منابع فلسطینی اعلام کردند که مقاومت فلسطین پیشنهاد رژیم صهیونیستی مبنی بر آتش بس در برابر آتش صرف را رد کرده اند و خواستار اجرای فوری همه توافق های سابق درباره شکست محاصره غزه شدند.

تنش نظامی غزه و رژیم صهیونیستی که از شنبه (چهارم می) آغاز شد و دهها کشته و مجروح بر جای گذاشت.

گروه‌های فلسطینی در اقدامی بی‌سابقه در کمتر از ۴۸ ساعت، بیش از ۶۰۰ راکت به شهرک‌های اسرائیل حتی به «عراد» فراتر از تاسیسات دیمونا شلیک کردند و تاکنون سه اسرائیلی کشته شده‌اند.

گروه‌های فلسطینی در اقدامی بی‌سابقه در کمتر از ۴۸ ساعت، بیش از ۶۰۰ راکت به شهرکهای اسرائیل حتی به «عراد» فراتر از تاسیسات دیمونا شلیک کردند و تاکنون سه اسرائیلی کشته شده‌اند.

گفتنی است آمار قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه از صبح روز شنبه به 25 شهید و بیش از 150 مجروح رسیده است.

نوشتن نظر