رکورد جهانی برای الجزایر با ساخت بزرگترین مسجد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رکورد جهانی برای الجزایر با ساخت بزرگترین مسجد

رکورد جهانی برای الجزایر با ساخت بزرگترین مسجد

دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک شرکت چینی قرار است با ساخت یک مسجد جامع بزرگ در الجزایر رکورد جهانی را رقم بزند.

پس از هفت سال ساخت و بیش از یک میلیارد دلار هزینه، قرار است که یک مسجد جدید در الجزایر که یک شرکت چینی آن را احداث می کند، رکورد جهانی را بشکند.

این مسجد جامع بزرگ در الجزایر، مساحت 400 هزار متر مربع با گلدسته ای به طول 265 متر خواهد داشت. این مسجد مشرف بر خلیج الجزایر است و گنجایش آن به 120 هزار نمازگزار می رسد و مساحد پارکینگ آن با گنجایش هفت هزار خودرو زیر زمین قرار دارد.

این مسجد شامل یک مدرسه قرآنی، کتابخانه، رستوران و مرکز تحقیقات ویژه تاریخ الجزایر خواهد بود.

این مسجد جامع، پس از تکمیل سومین مسجد در جهان از نظر منطقه و بزرگی در آفریقا خواهد بود، به طوری که پس از دو مسجد الحرام در مکه مکرمه و مسجد النبی در مدینه منوره که از مقدس ترین مناطق در جهان اسلام هستند و میلیون ها نمازگزار و حاجی هر ساله در آنجا نماز ادا می کنند، سومین مسجد بزرگ به شمار می آید.

مسجد الجزایر، دستاورد جدیدی برای شرکت مهندسی و ساخت و ساز چین CSCEC)) به شمار می آید، این شرکت، یک شرکت بزرگ چند ملیتی خواهد بود که در ساخت صنایع سنگین و زیرساختی در آفریقا و در سراسر جهان شرکت می کند. این شرکت در مناقطه ساخت طرح این مسجد در سال 2011 پیروز شد که در آن زمان بزرگترین طرح خارخی به شمار می آید.

ساخت این مسجد به دلیل رکورد جهانی قیمت نفت با مشکل بودجه مواجه شد که این مسئله باعث تاخیر در این ساخت آن شد.

این مسجد از نظر گلدسته در آفریقا در رتبه اول قرار می گیرد و برج حسن دوم در دارالبیضاء در مراکش پس از این مسجد جامع در رتبه دوم قرار خواهد داشت.
منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی ا

نوشتن نظر