پاکستان با استرداد شهروند داعشی به آمریکا مخالفت کرد

دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دادگاهی در پاکستان با استراداد «طلحه هارون» شهروند این کشور با ملیت آمریکایی که متهم به همکاری با داعش است، به واشنگتن مخالفت کرد.

دادگاهی در پاکستان با استراداد «طلحه هارون» شهروند این کشور با ملیت آمریکایی که متهم به همکاری با داعش است، به واشنگتن مخالفت کرد.

رسانه های پاکستانی روز شنبه گزارش دادند: طلحه هارون شهروند پاکستانی-آمریکا متهم به همکاری با داعش و دست داشتن در حمله در نیویورک است که هم اکنون در زندان ادیالا شهر راولپندی بسر می برد.

«محسن اختر کیانی» قاضی دادگاه شهر اسلام آباد ضمن مخالفت با استرداد متهم حمله نیویورک، اعلام کرد:آمریکا نمی تواند فقط از طریق نامه نگاری متهم تحت تعقیب را در اختیار بگیرد بلکه بازرسان آمریکایی باید به پاکستان سفر کرده و در حضور مسئولان قضایی و بازرسان پاکستان پرونده طلحه هارون رو مورد بررسی قرار دهند.
وی افزود: پس از بازرسی مشترک پاکستان و آمریکا در این پرونده، و یک قاضی در پاکستان طی 60 روز درخصوص استرداد طلحه هارون به آمریکا تصمیم خواهد گرفت.
منابع خبری گزارش دادند: طلحه هارون 21 ساله عضوی از داعش است و متهم به همکاری در حمله تروریستی در میدان تایمز شهر نیویورک است. وی در سال 2016 در شهر «کویته» پاکستان بازداشت شد.

اسلام آباد در تکاپوی استرداد وی به آمریکا بود که پدر متهم با مراجعه به دادگاه اسلام آباد خواستار جلوگیری از آن و رسیدگی به پرونده متهم در پاکستان شد.
منبع: ایرنا