استخدام محافظ مسلح برای مساجد آمریکا در ماه رمضان

دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بسیاری از مساجد لانگ آیلند (Long Island) در ایالت نیویورک آمریکا برای تامین امنیت مساجد در ماه رمضان، محافظ مسلح استخدام کرده‌اند.

رهبران جامعه اسلامی این منطقه که ۸۰ هزار مسلمان در آن سکونت دارند، اعلام کردند ۱۰ مسجد از ۳۰ مسجد در این منطقه برای ماه رمضان، تدابیر فوق العاده در نظر گرفته‌اند.

همچنین پلیس ایالتی گشت‌های شبانه‌ای برای محافظت از مساجد در نظر گرفته است.

«نیر امام» یکی از رهبران مسلمانان منطقه می‌گوید: بسیار ناراحت‌کننده است که در این دوره و زمانه شما مجبورید برای اوقات عبادت خود محافظ مسلح داشته باشید. ما باید این کار را بکنیم. چاره دیگری نداریم. اگر خدای نکرده اتفاقی بیفتد، کسی ما را نخواهد بخشید.

در دو ماه گذشته، صدها نفر از پیروان سه دین ابراهیمی- سالام، مسیحیت و یهودیت- در جریان بمب‌گذاری و حملات مسلحانه در نیوزیلند، سریلانکا و آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

اسفندماه سال گذشته در تیراندازی در دو مسجد نیوزیلند، ۵۰ مسلمان کشته شدند؛ پنج هفته بعد در سریلانکا داعش با حمله به سه کلیسا و ۴ هتل، ۲۵۰ نفر را که اغلب مسیحی بودند، کشت.

شنبه هفته قبل نیز یک مرد مسلح، زنی را در کنیسه‌ای نزدیک سن‌دیه‌گو در آمریکا به قتل رساند و یک روحانی یهودی را زخمی کرد. متهم که ادعا کرده پیرو یکی از فرقه‌های مسیحی است، آتش زدن یکی از مساجد منطقه را نیز بر عهده گرفت.

جزیره لانگ آیلند، قسمتی از ایالت نیویورک است که در انتهای شرقی شهر نیویورک قرار گرفته‌است. این جزیره ۷,۵ میلیون نفر جمعیت دارد.
منبع: ایکنا