جامعه اسلامی اهل بیت میشیگان نشست ملاقات با یک مسلمان برگزار کرد

يكشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نشست «ملاقات با یک مسلمان» روز گذشته چهارشنبه، به میزبانی جامعه اسلامی اهل بیت در دانشگاه میشیگان و با همکاری دانشجویان انجمن اسلامی برگزار گردید.

جامعه اسلامی اهل بیت در دانشگاه میشیگان در آمریکا، نشست «ملاقات با یک مسلمان» برگزار کرد.

این گردهمایی با همکاری دانشجویان انجمن اسلامی و به میزبانی جامعه اسلامی اهل بیت روز گذشته در سالن مانسن دانشگاه میشیگان برگزار شده و گفتمان میان ادیانی میان دانشجویان مسلمان و غیرمسلمان برپا شد. این نشست بخشی از هفته مشارکت اسلامی دانشجویان محسوب می شد.

به گفته سید رضوی، رئیس جامعه اسلامی اهل بیت و دانشجوی سال اول، هدف از برگزاری این رویداد، مشارکت دانشجویان مسلمان و غیرمسلمان در گفتمان مشترک و ایجاد درک متقابل، ارتباط بهینه میان آنان بود.

رضوی در این باره گفت: ما می خواهیم درباره اسلام آگاهی رسانی کنیم و فرصتی برای دانشجویان غیرمسلمان به وجود بیاوریم تا با مسلمانان صحبت و گفتگو داشته باشند و با اسلام و مسلمانان آشنا شوند.

رضوی افزود: با این کار مردم احساس بهتری از در کنار هم بودن خواهد داشت و مسلمانان مختلف، شیعه و سنی نیز همدیگر را ملاقات خواهند کرد. آشنا شدن با آدم های جدید بسیار عالی است و مردم در واقع با ما صحبت کرده و از ما شناخت به دست می آورند.

شبیر سید، دانشجوی ارشد و مشاور جامعه اسلامی اهل بیت نیز گفت: گفتگو میان دانشجویان از پیشینه های متفاوت همیشه در دانشگاه اتفاق نمی افتد و دادن سکوی صحبت به اجتماعات کوچکتر از اهمیت بالایی برخورد است.

سید گفت: من احساس می کنم گاهی ما با هم صحبت نمی کنیم، حال آنکه این گفتگوها می توانند سبب تقویت اجتماعات ما شوند.

وی افزود: این خوب است که مردم بیایند و با ما صحبت کنند. نه تنها برای کاهش جهل بلکه برای افزایش دانش و تقویت مسلمانان، اینکه ما همدیگر را بشناسیم و ببینیم که چه چیزهایی میان ما متفاوت است.

این دانشجوی شیعه، مسلمانان و غیرمسلمانان را تشویق کرد که در نشست ها شرکت کرده و پرسش هایشان را درباره اسلام و شیعیان بپرسند.

فاطمه حیدر یکی از مشاوران دیگر این سازمان نیز گفت: چنین رویدادها میان دانشجویان با پیشینه های دینی و فرهنگی مختلف، کلید توسعه یک گفتمان صمیمی است.

منبع: حوزه نیوز